Зміст:

 • Що являє собою російський стиль в інтер’єрі?
 • Біля витоків історії походження
 • Особливості стилю
 • Найбільш характерні елементи стилю
 • Різновиди сільського російського стилю
 • ВисновокЩо являє собою російський стиль в інтер’єрі?

Напрямок гармонійно поєднало в собі елементи язичництва і християнства, вплив Заходу і Сходу. Друга назва течії – російський стиль кантрі в інтер’єрі. Нагадаємо, кантрі передбачає створення обстановки в сільському дусі з урахуванням особливостей, характерних для країни або регіону.

Серед усіх тенденцій інтер’єрів будинків в російському стилі людям найбільше полюбилися сільські мотиви, які уособлюють близькість до природи, спокій і затишок. Також популярна російська класика, характерна для маєтків і будинків 19 і початку 20 століття. Менш популярний, але не пішов у минуле сталінський ампір.

У сьогоднішній статті ми зосередимо свою увагу на сільському напрямку, так як саме воно вважається найбільш рідним і найменше містить елементів впливів інших культур.Біля витоків історії походження

Незважаючи на те, що російський народ пережив багато воєн, пожеж і змін, йому вдалося зберегти багату культурну спадщину, найважливіша частина якого – російський інтер’єр.

Росте протягом культури стародавніх слов’ян. Спершу вони жили досить скромно: у помешканнях було тільки все найважливіше (піч, стіл, лавки, ліжка). Через час, почали з’являтися обереги у вигляді ляльок і малюнків на дверях, вікнах і печах, які стали основою появи орнаменту.

Однією з родзинок російського дизайну інтер’єру стала піч. За повір’ями за нею жив домовик, а щоб він був добрим, піч підтримували в чистоті, розписували і прикрашали.

На тенденції в оселях чималий вплив справила і слов’янське язичництво, розвинуте в 1 тисячолітті нашої ери. Віра в богів і натхненність природи виявлялася в рослинному орнаменті, різьбленні, скульптурах у вигляді божеств.

Після хрещення Русі неабиякий вплив на формування інтер’єру російського дому мала Візантійська культура. Навскоси від печі в будинках з’явився «червоний куточок», де зберігали ікони, коштовні речі та сімейні реліквії.

До 1454 року житла зводили переважно з колод, поки грецька дружина Івана III Васильовича не запросила італійського архітектора, який навчив майстрів будувати будинки з цегли і каменю.

З часом більше стало з’являтися будинків зі склепінчастими стелями, розписаними фресками, ліжка почали доповнювати балдахіни, а лавки і підлоги – натуральні перські килими.

Поступово оздоблення почало набувати нотки бароко, особливо в епоху Романових. Була популярна позолочена ліпнина, оксамит, кахельні печі, розкішний і масивний орнамент. Пізніше на зміну бароко прийшов сталінський ампір, а також російська класика.

Особливості стилю

Російський стиль в інтер’єрі характеризується такими особливостями:

 • Використовується багато натурального дерева. Воно служить не тільки матеріалом для оздоблення поверхонь, але й сировиною для меблів. Використовувати найкраще сорти деревини, поширеною в Росії (сосна, дуб, ясен, кедр, береза).
 • Будинки зі зрубу. Це древній і добротний спосіб будівництва жител на Русі.
 • Рослинні і квіткові орнаменти, гжель.
 • Штучне зістарювання предметів інтер’єру.
 • Натуральні кольори: червоний, всі відтінки коричневого, синій, блакитний, білий, кремовий, смарагдовий, зелений.
 • Масивні меблі з дерева.
 • Натуральні тканини, переважно з бавовни і шерсті.
 • Вишиття та мереживо.
 • Вироби з глини, фарфор з споконвічно російським орнаментом.
Найбільш характерні елементи стилю

 • Камін або піч

Піч доцільно ставити у приватному будинку. Кахельна піч стане відмінним доповненням вітальні. Традиційна піч з лежанкою, з допомогою якої ще можна готувати їжу, ефектно доповнить кухню або кухню-вітальню. Вони може носити як декоративний характер, так і використовуватися за призначенням.

Мода на каміни прийшла в часи Петра першого. У Росії вони придбали традиційний російський орнамент і розпис. Камін, як і кахельна грубка, може доповнити обстановку вітальні.

 • Переважання натуральних матеріалів

Як вже було сказано в попередньому розділі, головним матеріалом служить натуральне дерево. Воно переважає в обробці і меблів. Також використовується цегла, камінь, кераміка та інші гончарні вироби.

 • Меблі

Меблі в дизайні інтер’єру в російському стилі відрізняється масивністю, різьбленням і гладкими поверхнями. Також використовується плетені меблі. Характерні елементи меблів: лавки з масивними ніжками, скрині, столи з масиву дерева, шафа-мисник, буфет.

Серед меблів особливе місце займає скриня. Раніше в ньому зберігали не тільки речі, але і придане, а також сімейні цінності. У сучасній російській інтер’єрі він також може використовуватися за призначенням, завдяки місткості.

 • Аксесуари і декор

Характерні елементи аксесуарів і декору – це вироби з хохломской розписом, гжелью, ляльки ручної роботи, гончарні вироби ручної роботи, матрьошки, самовари. Також популярні невеликі декоративні подушки з російським орнаментом.

 • Текстиль

Основні елементи текстилю – мереживні серветки, пледи і покривала з натуральних тканин, домокатные доріжки. На підлогу стелять килими з невисоким ворсом і складним орнаментом.

 • Орнамент, візерунки

До традиційного орнаменту відноситься гжель (рослинні візерунки синьою фарбою на білому тлі), жостовских розпис (квіткові композиції на темному тлі), хохлома (рясна декоративний розпис по дереву).

Тварини і рослини, характерні не тільки для країни, але і для конкретного регіону, також часто стають елементом орнаменту. Використовуються орнаменти у вигляді гребінчастого ромба (орепий), дерева життя, алтыря.
Різновиди сільського російського стилю

 • А-ля рус

Напрям не має вираженого сільського мотиву. Воно зосереджено на споконвічно російських елементах інтер’єру. Це відгалуження передбачає використання етнічного орнаменту і предметів побуту, таких як шкури ведмедів, постоли, самовари, розписна посуд і т. д.

Сучасний російський інтер’єр будинку а-ля рус нерідко подобається не тільки представникам нації, але й іноземцям, яким до душі російська культура. Його можна облаштувати не тільки в заміському будинку, але і в квартирі. Навіть кілька характерних елементів у приміщенні внесуть необхідні нотки.

 • Російська хата

Дана різновид стилю уособлює сільський лад. Це хороший вибір для оформлення інтер’єру в стилі російської садиби. Для реалізації напрямку найбільше підходить заміський будинок з натурального дерева. Вікна не роблять металопластиковими або ж рами повинні максимально добре імітувати дерево. Для оформлення і облаштування житла використовуються натуральні матеріали. Підкреслить обстановку печворк.

Використовуйте масивну дерев’яну меблі з різьбленням: лавки, столи, ліжка, шафи, стільці. Доповніть обстановку скринями, ступами, дерев’яними бочками, скринькам.
У вітальні зробіть камін, а ще краще піч. Обидва варіанти не тільки зігріють взимку, але і внесуть в обстановку бажаний колорит. Сучасну техніку замаскуйте за дверцями шаф.

 • Російський терем

Зупинка характеризується багатим убранням, адже в теремах в минулі часи жили представники знаті. Напряму властива розкішна різьблення, дорогі скрині, килими і доріжки ручної роботи. Деякі частини стін можуть бути оброблені дорогими тканинами (парчею або оксамитом).

Підлога може бути не тільки з дощок. Допустима паркетна кладка, яку доповнює натуральний килим з національним орнаментом.

Підкреслять обстановку автентичні предмети. Якщо речі періоду Івана Грозного дістати проблематично, то в приватних колекціях багато цілком придбати старовинні предмети «молодші»: скрині, ларчики, дзеркала в старовинних рамах, шафи-поставці і т. д.

У теремі однаково добре буде виглядати і кахельна піч, камін. Головні умови – російський орнамент і багате оформлення.Висновок

Сучасний російський стиль в інтер’єрі уособлює багаторічну культуру і традиції, які збереглися до наших днів. Такий вибір в оформленні житла нагадує про батьківщину, коли люди живуть закордоном, зігріває душу і культурно збагачує, якщо будинок побудований на території Росії.

✽ ✽ ✽

Дивіться наші збірки з більш ніж 1 700 фото інтер’єрів квартир і 1 500 фото з дизайном приватних будинків отримуйте естетичне задоволення і натхнення!