Хай-тек в інтер’єрі – ультрасучасний стиль для міських жителів

Напрямок Hi-Tech виникло в архітектурі і дизайні в останні десятиліття XX століття, його назва перекладається з англійської як “високі технології”.

Зміст:

 • Де застосовується і основні риси
 • Оформлення стін
 • Стелі
 • Дзеркала
 • Освітлення
 • Вікна
 • Підлоги
 • Двері
 • Меблі
 • Поради по дизайну в стилі хай-тек


Застосування і основа стилю

Спочатку стиль застосовувався у міській архітектурі, підкреслюючи холодну красу промислових будівель. В оформлення домашніх і офісних інтер’єрів він переніс характерні риси урбаністичного дизайну. Приміром, виставляння на загальний огляд повітроводів, труб, сполучної арматури.

Багатьом дизайн квартири в стилі хай тек здається надмірно суворим, сухим, навіть неживим. Але саме на основі цього суворого напрямки вдається створювати оригінальні і затишні інтер’єри.

Дизайн в стилі хай тек – це мінімалізм, ергономічність, актуальні будівельні матеріали і передові технології, світло і простір.

Відмітні риси – відсутність декору і панування функціональності. Хай тек в інтер’єрі квартири робить основний акцент на форму і фактуру архітектурних деталей, предметів, залишаючи на другому плані колірну гаму і малюнок. З матеріалів він дає можливість вільно експериментувати з поєднаннями скла, металу і пластика.Оформлення стін в хай-тек інтер’єрах

Приміщення в цьому стилі – просторі, без будь-яких орнаментів і інших декоративних деталей на стінах.

Білий колір зазвичай домінує, але іноді базовим фоном служить чорний або сірий.

Як доповнення виступають нейтральні і бліді відтінки:

 • кремовий,
 • золотисто-жовтий,
 • бежевий,
 • світлий кавовий та ін.

На стінах hi tech дизайн інтер’єру не визнає ніяких прикрас, крім, може бути, чорно-білих фото в вінтажній металевій рамці або сучасної мальованої абстракції.

Стелі

Щоб втілити стиль хай тек в інтер’єрі особливу увагу приділяють облаштування стель. Вони повинні бути

 • строгої геометричної форми,
 • в кілька рівнів,
 • з підготовленими місцями для прихованого підсвічування і монтажу галогенних світильників.

З цим завданням відмінно справляється слухняний в роботі і надійна в експлуатації гіпсокартон.

Дзеркала і відображення

В оформленні дизайну в стилі hi tech досить активно використовують дзеркала і відображаючі поверхні. Вони розсіюють світло і візуально збільшують простір будинку. Можна декорувати дзеркалами і глянцем не тільки вертикальні площині, але і, наприклад, стеля.

Освітлення

Це важлива частина інтер’єру, витриманого в стилі хай-тек. Монтуються численні вбудовані світильники або комбінації вбудованих і підвісних галогенних ламп.

Головна умова – простота і легкість.

Відсутність декору компенсується своєрідністю матеріалів, грою світла, блиском металевих поверхонь. Прекрасно підходять інтер’єру хай тек плафони з молочного або кольорового матового скла елементарних форм в поєднання з такою ж посудом і вазами.

Оформлення вікон

Теж відрізняється від звичного. Гардини, тюль і наш стиль – несумісні.

В основному встановлюють жалюзі: горизонтальні або вертикальні.

А тканинні штори якщо і додають, то тільки однотонні і прості по фактурі і фасоном.

Може, комусь таке оформлення здасться занадто сухим і більше нагадує офіс. Але в цьому і полягає чарівність дизайну інтер’єру в стилі хай тек. Простота, функціональність і ніяких надмірностей.

Підлогове покриття

Слід підібрати однотонне, а колірна гамма повинна бути витримана в спокійних тонах. Підійдуть сучасні плитка і керамограніт.

А ось килим з традиційним класичним візерунком буде виглядати недоречно. Реалізуючи стиль хай тек в інтер’єрі квартири, краще зупинити вибір на однотонних килимах або килимових покриттях. Особливо ефектні моделі з великим ворсом, імітації хутра або натуральна шкіра тварини.

Двері

Повинні бути розсувними, з сучасних матеріалів і зі скляною вставкою. Для вставки найкраще підійде тоноване скло. Розсувні двері і перегородки – зручні і функціональні.

Вони дозволяють економити простір, візуально збільшують його і навіть дають можливість трансформувати. У дизайні квартири хай тек їх часто використовують в якості мобільного перегородки між вітальнею і кухнею: при бажанні два приміщення миттєво перетворюється в єдине ціле.


Меблі

Меблювання квартир в стилі hi tech в інтер’єрі – це поєднання правильної геометрії форм з однотонностью колірної гами.

 • Вона повинна бути максимально функціональною і зручною.
 • Поверхні домінують рівні і гладенькі.
 • Роль прикрас виконують блискучі, сріблясті або металеві елементи фурнітури.

Поширене рішення, коли м’які меблі контрастного червоного або синього кольору створює в приміщенні ефект яскравого плями. При цьому подібний акцент може носити лише один предмет обстановки.

У дизайні інтер’єру хай тек відсутні всім звичні шафи і стінки. Зате в обстановці дуже знадобиться меблева модульна система, яка може легко трансформуватися за бажанням власників, а також вбудовані системи зберігання.

Прикрасить дизайн в стилі хай-тек допоможе інтер’єрний акваріум з екзотичними мешканцями або електрокамін. А сучасна телевізійна або акустична система, персональний комп’ютер та інша оргтехніка впишеться в обстановку абсолютно органічно.Дизайн будинку в стилі хай тек: резюмуємо основні риси

В організації простору простежується проста і чітка геометрія. Такий же принцип діє при підборі предметів інтер’єру.

 • Розсувні перегородки допомагають трансформувати внутрішній об’єм, об’єднуючи і розмежовуючи функціональні зони.
 • В оздобленні переважають скло, пластик, метал, бетон, характерні більше для промислових будівель.
 • Голі цегляні або бетонні стіни, частини арматури абсолютно доречні в дизайні кімнати в стилі хай тек.
 • В конструкції сходів, книжкових полиць, столиків вітаються металеві профілі у вигляді трубок з квадратним або круглим перетином.
 • Меблі потрібна мобільна, вбудована, часто – того ж колірного відтінку, що і навколишні стіни. Хромовані і скляні вставки підтримають загальне оформлення.
 • Джерела світла варто використовувати в достатку: на стелі, на стінах, на підлозі. Їх завдання – наповнювати приміщення світлом, створюючи в інтер’єрі відчуття легкості і простору. Вбудована підсвітка може бути присутнім і в меблях.


Для кого стиль хай-тек в інтер’єрі?

Стиль hi tech в дизайні квартир і будинків – найчастіше вибір сучасних міських жителів, які комфортно почуваються в стриманому, мінімалістичному оточенні з переважанням нейтральних відтінків, чітких форм, скла і хрому.

✽ ✽ ✽

Дивіться ще понад 1 700 фото дизайну квартир і 1 500 фото дизайну інтер’єру будинків у різних стилях, в тому числі і хай-тек.