У Росії антикварним вважається предмет віком старше 50 років. В інших країнах статус антикварними річ набуває досягнувши 60-річчя, а у Великобританії – не менше століття.

Щоб набути статусу антикваріату, старовинні речі інтер’єру повинні мати сліди історії: наприклад, відображати модні тенденції епохи, в яку вони з’явилися, бути унікальними або випущеними малим тиражем, і, звичайно, нести художню цінність.

Зміст:

 • Надійна інвестиція
 • Вінтаж або ретро
 • Антикваріат або “старина” в сучасному інтер’єрі
 • Особливості і деталі
 • Старовинні меблі

Надійна інвестиція

Самі по собі антикварні речі – це не тільки старовинні предмети інтер’єру, у яких є характер, історія, особлива енергетика. Це ще й непогана інвестиція.

Найчастіше потьмянілий буфет, годинник з вкриті патиною циферблатом або стара мармурова статуетка з тріщиною, що випадково дісталися вам від прабабусі, можуть коштувати кругленьку суму.

Матеріальна і естетична цінність антикваріату також підвищується, якщо в минулому він належав відомої особистості або ставився до якогось значимого історичної події.
Вінтаж або ретро?

Коли мова заходить про речі з історією, часто виникає плутанина між стилістичними поняттями “ретро” та “вінтаж”. Давайте внесемо деяку ясність у ці два поняття.

І той, і інший стиль в основі своїй мають стилізацію під минуле і використовують старовинні речі інтер’єру, проте в якості орієнтира, предмета копіювання використовуються абсолютно різні епохи.

Отже, стиль “вінтаж” – це стиль довоєнного часу, а саме проміжок нульових-тридцятих років минулого сторіччя; стиль “ретро”, в свою чергу, з’явився якраз після війни – у 50-ті роки XX століття.

Антикваріат може співзвучно вписатися як у вінтажний інтер’єр, так і в інтер’єр стилю “ретро”, тут головне, витримати стилістична єдність, завдання, і – найголовніше – загальний настрій інтер’єру. Благородний вінтаж або позитивне ретро – вибір за Вами.Антикваріат і “старина” в сучасному інтер’єрі

 • Старовинні речі – як гострий перець чилі: щоб зберегти баланс смаку, його потрібно зовсім небагато, буквально на кінчику ножа.

Щоб не перетворити своє житло в музей або лавку старовини, слід використовувати антикваріат в деталях: можна прикрасити камінну полицю свічниками, старовинними статуетками, керамічними тарілками, бюстом улюбленого письменника.

Весь інтер’єр в цілому при цьому залиште нейтральним, стриманим, з ухилом в класику.

Благородні кольори, лаконічні лінії, натуральні матеріали послужать відмінним фоном для таких “балакучих” предметів, як антикваріат. Саме вони будуть центром композиції, зададуть простору тон і внесуть в інтер’єр родзинку.

 • Ще один спосіб стилізувати інтер’єр сучасний під інтер’єр у старовинному стилі, це використовувати сучасну меблі, виконану в стилі “вінтаж”.

Безліч меблевих салонів випускає цілі лінійки м’яких та корпусних меблів, стилізованих під різні епохи: починаючи з ампіру і закінчуючи дореволюційною Росією.

Всі вони виконані з сучасних матеріалів, з використанням нових технологій, але зовнішній вигляд, пропорції, декор, фурнітура повторюють елементи минулого. Такий баланс “ідея-виконання” і дозволяє безпечно з точки зору дизайну впровадити відлуння минулого в сучасну вітальню або спальню.

 • Особливої уваги заслуговують збереглися з повоєнних часів старовинні будинки і квартири.

Вони самі по собі є цінними естетичними об’єктами: паркетна дошка, ліпнина на стелі, каміни, старовинні ванни на різьблених ніжках найчастіше виконані в єдиному екземплярі і не мають аналогів.

Старовинні інтер’єри квартир або садиб в такому випадку ставлять дизайну житла вектор. При дбайливе і уважне ставлення і певних грошових вкладеннях їх можна воскресити, дати їм нове життя.

У подібному випадку старовинний стиль інтер’єру будинку вимальовується за рахунок самого приміщення – ліпнини, високих стель, кованих решіток на вікнах, дерев’яної підлоги, кришталевої люстри з безліччю підвісок.

Граючи на контрасті, ви можете заповнити такий простір актуальною меблями і текстилем. Ф’южн старовини і соременности завжди виглядає гостромодні, сміливо і свіжо, не втрачаючи при цьому стилю.


Особливості і деталі

Головна складова для інтер’єру в старовинному стилі – це ностальгійний настрій. Будинок, наповнений речами з історією, мимоволі стає оповідачем, а ви і ваші гості – вдячними слухачами.

Однак такі речі не виключають сусідства з сучасною технікою, матеріалами, меблями. Пам’ятайте, що тон і настрій задають саме деталі, а сам інтер’єр може бути нейтральний або навіть модерний, особливо в поєднанні зі стилем “ретро”.

Для дотримання балансу дизайнери радять використовувати антикварні деталі строго порційно, залишаючи фон і основну меблювання нейтральною або класичною. Тоді інтер’єр кімнати в старовинному стилі збереже функціональність житлового приміщення і не перетвориться в музейну інсталяцію.

Отже, антикварні штучки будуть гармонійно виглядати в поєднанні з:

 • Орнаментованими шпалерами пастельних тонів і благородної колірної гами;
 • Натуральними стелями:
  – обшиті деревом,
  – пофарбовані,
  – з природними нерівностями, тріщинами;
 • Дощатим підлогою або паркетом;
 • Шторами з важких тканин із квітковими візерунками;
 • Дзеркалами і картинами в різьблених позолочених рамах;
 • Аксесуарами з міді, кованого металу, кераміки, фарфоровими статуетками, гобеленовими полотнами, ширмами, пуфи і банкетками.

Старовинні меблі в сучасному інтер’єрі

Старий-не означає поганий. Так що не треба викидати бабусин комод, дідове крісло-гойдалку або змінювати дерев’яний кухонний гарнітур на новий пластиковий. Реставрировав їх, ви можете вдихнути в неї нове життя. З допомогою старовинних меблів в сучасному інтер’єрі з’являється глибина, обсяг і характер.

Для того, щоб інтер’єр кухні придбав риси старовинного стилю, досить лише 1-го антикварного предмета: буфету, столики на коліщатах, лави чи різьблених ніжок столу, при цьому саму стільницю ви можете легко замінити на нову.

Відмінно підійде для це гартоване небитке скло або прозорий пластиковий полімер, стійкий до подряпин. Функціональність – та ж, стилю – більше!


✽ ✽ ✽

Звичайно, антикварні речі – це речі з історією і, як наслідок, своїм характером. Вони не можуть бути на других ролях, вони завжди привертають погляд, “тримають” композицію інтер’єру і, найчастіше, диктують свої умови. Але вони гармонійно впишуться в життя тих, хто готовий їх вислухати.