Як вибрати шпалери до вітальні?

Найголовніше у виборі шпалер для вітальні – щоб вони підходили до стилю інтер’єру в квартирі або будинку. Вибрати шпалери до вітальні краще більш ошатні, ніж в спальню або дитячу, не виходячи за рамки дизайну інтер’єру квартири.

Про види шпалер та їх відмінності ми вже докладно писали, а зараз поговоримо про виборі кольору шпалер.

Зміст

 • Білі шпалери
 • Сірі шпалери
 • Бежеві шпалери
 • Чорні шпалери
 • Фіолетові шпалери
 • Коричневі шпалери
 • Червоні шпалери
 • Сині шпалери
 • Зелені шпалери
 • Жовті шпалери
 • Як правильно комбінувати шпалери до вітальні
 • Поради при виборі шпалер


Світлі шпалери до вітальні

Світлий відтінок стін візуально розширює приміщення, а нейтральні тони легко комбінуються з кольором меблів, текстилем і декором.

Білі шпалери

Білі шпалери в інтер’єрі вітальні візуально розширять простір кімнати і стануть гарним фоном для її наповнення. Так, можна застосувати чіткі контрасти у вигляді темного підлоги або килима. Білий колір стін в інтер’єрі наповнить кімнату повітрям, його можна поєднувати з будь-якими квітами в інтер’єрі.

Для виключення ефекту лікарняної палати, рекомендуємо не використовувати білі шпалери спільно з білими меблями.Сірі шпалери

Сірі шпалери в інтер’єрі вітальні з рельєфом під штукатурку або чорно-білим принтом добре поєднуються з більшістю кольорів чудово підкреслять будь-який відтінок інтер’єру.

До сірого кольору стін краще підбирати меблі і підлогу темніше на два-три тони, таке кольорове поєднання освіжить приміщення.Бежеві шпалери

Кімната, витримана в світлих тонах, стає просторою, затишною і світлою. Бежеві шпалери в інтер’єрі вітальні виглядають елегантно і одночасно спокійно, добре поєднуються з натуральним деревом будь-яких відтінків. Добре комбінуються зі світло-зеленим, світло-блакитним, сірим, чорним і білим кольорами.

Рекоменуем підбирати підлогу темніше кольору стін, це додасть додатковий затишок приміщенню.


Темні шпалери

Головне побоювання у виборі темних шпалер – ризик візуально зменшити кімнату. Щоб приміщення не виглядало похмурим і похмурим, рекомендуємо застосовувати темні шпалери в інтер’єрі вітальні фрагментами, наприклад, в зоні дивана або за телевізором.

Темними шпалерами можна обклеїти одну, протилежну від вікна стіну, таким чином приміщення освіжиться контрастним поєднанням.

Якщо розміри вітальні не наближені до квадрату і кімната сильно витягнута, зменшити її також можна оклеив темними шпалерами протилежні стіни.

Чорні шпалери

Чорні шпалери можуть конфліктувати з чистими яскравими кольорами – жовтим, червоним, синім, зеленим. Щоб приміщення не сприймалося похмурим і агресивним, намагайтеся використовувати не більше 1/4 поверхні стін в приміщенні.


Фіолетові шпалери

Фіолетові шпалери в інтер’єрі надають суперечливу дію на психіку – це суміш збудливого червоного і спокійного синього кольору. Фіолетовий колір добре поєднується з синім, бордовими відтінками червоного, білим, сірим, коричневим. Такий колір також краще використовувати фрагментарно. Зверніть увагу на фіолетові шпалери з позолоченим малюнком, завдяки контрасту інтер’єр буде виглядати виграшно і елегантно.


Коричневі шпалери

Шпалери коричневого кольору ошатно будуть виглядати в вітальні; завдяки можливості вибору шпалер різних відтінків ви зможете оформити всю кімнату в коричневому кольорі, не створюючи занадто давить обстановку. Наприклад, можна забезпечити плавні переходи між шоколадним, кавовим, кольору шампанського, молочним і бежевим відтінками. Для інтер’єрів у класичному стилі підійдуть шпалери з позолоченим рельєфним малюнком.

Кольорові шпалери

Кольорові шпалери у вітальні нададуть настрій приміщенню і освіжать обстановку. Можна використовувати будь-який відтінок, відштовхуючись від його впливу на психіку, але вибирайте шпалери акуратно. Шпалери не повинні кидатися в очі в першу чергу в кімнаті, вони лише доповнення до інтер’єру.

Червоні шпалери

Збудливий і агресивний колір. Яскраві червоні шпалери у вітальні складно застосовувати, оскільки відтінок відтягує на себе велику кількість уваги і діє дратівливо.
Колір притягує до себе всю увагу і зменшує приміщення. Рекомендується застосовувати червоний колір стін у коралових, бордових, винних, теракотових відтінках. Червоний колір добре поєднується з сірим, сіро-синім, жовтим і приглушеним зеленим.


Сині шпалери

Синій колір стін спокійний і розслабляючий. Сині шпалери у вітальні забирає частину природного освітлення, тому рекомендуємо вам використовувати сині відтінки у поєднанні зі світлим деревом, білим, сірим, жовтим і зеленим кольорами.Зелені шпалери

Зелений колір стін чудово підходить для оформлення житлових приміщень, колір викликає тільки позитивні емоції. Зелені шпалери у вітальні надає антистресовий конфлікт. Рекомендується поєднувати з коричневим, помаранчевим, синім, білим і чорним. Додавання червоних акцентів у вигляді декору додасть виразності та свіжості інтер’єру.Жовті шпалери

Легкий і яскравий колір у палітрі. Жовтий колір асоціюється з радістю і сонцем. Жовті шпалери в інтер’єрі вітальні чудово поєднуються з білим, чорним, сірим, зеленим, червоним і коричневим. Чистий жовтий колір у великому обсязі може викликати перевтому.

Як правильно комбінувати шпалери до вітальні

Поділ на зони

Вдале поєднання кольорів і фактур між собою вигідно представить меблі і інші елементи декору приміщення. За допомогою комбінування шпалер можна розділити вітальню на зони, такий прийом додасть оригінальності в дизайн вітальні і додасть сучасності інтер’єру.

Горизонтальна та вертикальна компоновка

Існує два види комбінування шпалер у кімнаті – вертикальна і горизонтальна компонування.

Вертикальна композиція ділить площу стіни на два і більше сегмента. Можна зробити акцент на класичному стилі, застосувавши настінні панелі і шпалери. Поділивши висоту стіни на три частини вертикальна компоновка допоможе виділити фрагмент телевізором.

Горизонтальне комбінування поділить велике приміщення на зони. Також можна виділити стіну з вікном і протилежну їй іншим кольором, відмінним від вибраного кольору шпалер.

Правила поєднання шпалер

Щоб правильно поєднувати шпалери в інтер’єрі вітальні, потрібно вибирати між контрастними один одному видами:

 • вид фактури: гладка або рельєфна;
 • орнаментом: великий, дрібний;
 • однотонні або з малюнком
 • колір: темний або світлий

Щоб різні шпалери у вітальні поєднувалися між собою, вибирайте не більше трьох різних фактур і кольорів, дотримуйтесь баланс світлого і темного (70/30), і не змішуйте клітку і смужку в одній кімнаті.
Поради при покупці шпалер

 • Перед походом у магазин заміряйте площу стін після всіх ремонтних робіт – штукатурки, шпаклівки і грунтовки, укладання підлоги і установки стелі.

Заміряйте рулеткою довжину, ширину і висоту приміщення. Після множення довжини на висоту і ширини на висоту вийде площа робочих стін.

Не забудьте відняти площу двері та вікна (зазвичай, 2х0,8 м і 1,75×1,6 м відповідно). Не забувайте, що шпалери наклеюються під плінтус і карниз, тому беремо повну висоту приміщення. Стандартний рулон шпалер розрахований на висоту кімнати 2,6 м. Таким чином, виходить 4 смуги з одного рулону.

Якщо ж висота стель більше, то і шпалер знадобиться значно більше.

 • До підсумкової площі оклеиваемых стін додайте запас 10-15% на непередбачений випадок під час ремонту, коли не вистачає пари сантиметрів або зіпсувалася частина.

Якщо через кілька років частина шпалер потрібно буде замінити, ви не будете турбуватися про те, що така колекція більше не випускається заводом і потрібно заново переклеювати всю кімнату.

 • Врахуйте відмінності шпалер площі обклеювання.

Шпалери випускаються рулонами стандартної довжини 10.5 м, ширина рулонів може бути 0.5, 0.7 та 1.0 м.

 • Різні види шпалер по-різному натягаються на поверхню стіни.

Вінілові та текстильні після поклейки можуть трохи всохнути і оголити стики і зазори. До різних видів шпалер потрібен свій тип клею. Точну інформацію в кожному окремому випадку можна отримати у консультанта або в інструкції.

 • Різні шпалери для житлових і не житлових кімнат.

Для житлових приміщень краще вибрати паперові або флізелінові шпалери, вони не перешкоджають вентиляції і “дихають”. Для кухні та ванної кімнати підійдуть вінілові шпалери, вони вологостійкі і легко миються миючими засобами.

Візуально збільшать обсяг кімнати шпалери з дрібним розсіяним неконтрастным малюнком світлих тонів. Шпалери у вертикальну смужку у вітальні витягнуть приміщення у висоту, а принт з горизонтальними смужками зробить велику кімнату затишніше.

✽✽✽

Вибір шпалер для вітальні – мала частина майбутніх робіт зі зміни інтер’єру вітальні. Наші дизайнери підберуть Вам шпалери з безлічі можливих варіантів, а також запропонують інші послуги з облаштування Вашого будинку. А для самостійних ремонтників пропонуємо вивчити нашу статтю Як правильно клеїти шпалери?