Маленьке кафе, як правило, служать місцем зустрічі закоханих, друзів і родичів. Іноді у них проходять ділові зустрічі з невеликою кількістю учасників. Все це припускає, що дизайн інтер’єру кафе повинен бути зручним і затишним, щоб люди могли спокійно спілкуватися.

Стиль інтер’єру

Дизайн невеликого кафе має бути оформлено в одному стилі. Якщо у великому закладі, в ресторані можна робити зони, оформлені в різних стилях, то в інтер’єрі маленького кафе це, швидше за все, не буде виглядати добре. Також важливо пам’ятати, що оформити в обраному стилі треба не тільки зал, але і туалет, коридор і частина технічної зони, якщо вона видна відвідувачам.

Точно слідувати всім правилам створення інтер’єру в обраному стилі нема чого, важливіше висловити з допомогою певних деталей настрій. Тобто не варто, наприклад, у “англійському” інтер’єрі відводити половину і так маленького залу під камін і величезний шкіряний диван, а японському інтер’єрі саджати людей на рогожі. Досить буде дотримуватися властивою для обраного стилю колірної гами і додати кілька характерних для нього елементів.

Не можна недооцінювати значення аксесуарів і елементів декору. Перебір з фотографіями, картинами і сувенірами може перетворити кафе в антикварну крамницю, але дещо зі смаком підібраних речей стануть ефектними акцентами або навіть “зроблять” весь дизайн.

Найбільш підходящі для маленького кафе інтер’єрні стилі, це вже згадані англійська, японська або інший східний, французька. Якщо передбачається, що відвідувачами будуть в основному пари, то відмінно підійде романтичний стиль інтер’єру. Для неформального дружнього спілкування гарні маленькі арт-кафе, або навіть кафе, оформлені в стилі хай-тек — він теж може бути затишним.

Для англійського стилю характерна дерев’яна меблі, на підлозі — паркет або килими. Виразні акценти: великі годинники з маятником, справжній або декоративний стелаж з книгами. Колірна гамма: відтінки коричневого, болотний, червоне дерево.

Французький стиль: кремовий, блакитний, м’ятний і інші ніжні кольори, багато білого; легкі скатертини, драпіровки, витончені меблі.

Східні інтер’єри — лаконічність ліній, використання циновок і предметів з бамбука й дерева, простота. Колірна гамма: всі відтінки коричневого, золотий, червоний.

Меблі та планування

Найбільша складність — уникнути тісняви, забезпечити відчуття затишку і відокремленості для відвідувачів і можливість вільно пересуватися персоналу. Саме тому варто вибрати меблі невелику, але зручну: м’які диванчики, стільці з підлокітниками або невеликі крісла. Столи добре використовувати квадратні або розкладні — їх можна скласти або розкласти, якщо у кафе прийде велика компанія.

Зазвичай якщо приміщення маленьке, дизайнери намагаються зробити його візуально більше, але у випадку з маленьким кафе цього робити не обов’язково. Невеликий красиво оформлений зал, особливо якщо в ньому приглушене світло і тиха музика, дуже затишний.

Головне, щоб не було тісно, тому краще поставити менше столиків, але забезпечити відвідувачам можливість говорити, не перекрикуючи інших і не ризикуючи, що навіть тихо сказане ними буде почута сусідами.

Відчуття відокремленості сприяють стільці або крісла з високими спинками, ширми, високі заслоняющие столики рослини, локальні світильники біля кожного столика або маленькі настільні лампи, свічки, кутові або напівкруглі диванчики.

Якщо в інтер’єрі маленького кафе є глибокі ніші, то в них легко організувати дуже затишні місця для відвідувачів. Також з успіхом можна використовувати широке підвіконня. Варто постелити на неї гарне покривало, розкласти подушки, а поруч поставити невеликий столик, і вийде чудовий куточок для відпочинку.

Освітлення

Нарешті, велике значення має висвітлення в невеликому закладі. Настільні світильники або бра повинні давати тепле світло. Безперечно, холодний білий або синюватий світ гарний, але обличчя при такому освітленні виглядають невыигрышно.

Перевірте, щоб ніякі джерела світла не світили прямо в очі сидять за столиками людям, і щоб на обличчях не виникало невыигрышных тіней. До речі, часто саме за допомогою світильників вдається буквально перетворити дизайн інтер’єру маленького кафе і зробити навіть дуже просто оформлений зал затишним і стильним. Використовуйте це обов’язково.