Зміст:

 • Теплі тони
 • Холодні тони
 • Поєднання холодних і теплих кольорів
 • ВисновокТеплі тони: які бувають, як вписуються в приміщення і впливають

До теплих кольорів в інтер’єрі відносять такі забарвлення:

 • Жовтий

Сонячний жовтий асоціюється з теплим літом, цитрусовими фруктами. Він збуджує позитивні емоції, апетит і гарний настрій. Зважаючи таких якостей, його нерідко використовують яскравим і насиченим в кухонному приміщенні і ванній кімнаті. В інших кімнатах бажано знизити його яскравість.
 • Помаранчевий

Соковитий оранжевий, як і жовтий, також асоціюється з чарівністю літа і соковитими фруктами. Його теплі тони в інтер’єрі насичують приміщення нотками літа і теплоти, що пробуджує радісні почуття. Завдяки різноманітності відтінків, він може переважати у всьому житло, а особливо на кухні. Яскравий тон у цьому приміщенні часто поєднують з білим і жовтим. Для спальні вибирають світло-помаранчевий тон. • Зелений

Приємний для очей зелений колір асоціюється з красою і первозданністю природи. Яскравий зелений буде пробуджувати енергію і прилив сил, а приглушений зелений кольори річної листя подарує відчуття спокою та емоційної рівноваги. Зелений часто задіюється на кухні, їдальні і вітальні.


 • Червоний

Динамічний червоний висловлює пристрасність, лідерство і сильний характер господаря оселі. Так як він має чимало відтінків, то може використовуватися навіть у великій кількості в різних приміщеннях. Наприклад, в спальні він може бути ніжно-червоним, у ванній і вітальні – глибоким і насиченим. Головне не перестаратися з забарвленням, інакше житло може стати невдалим і вульгарним.

 • Бежевий

Сама універсальна забарвлення для житла, яка поєднується з більшістю стилів і квітів. Вона зачарує теплом і надає приміщенню комфорт і затишок. У бежевого є чимало відтінків, які можуть домінувати в кімнаті, але навіть у цьому випадку дизайнери рекомендують ввести ще один колір у вигляді яскравих вкраплень.
 • Персиковий

Колір настільки красивий, ніжний і не зобов’язує, що може домінувати у всій квартирі, якщо використовувати різні його відтінки. Найчастіше в персиковому кольорі оформляють вітальню і спальню. Забарвлення зачарує теплотою, заспокоює і дарує відчуття комфорту. На кухні забарвлення пробуджує апетит і асоціюється з соковитим однойменною фруктом.
 • Кавовий

Багатьом кавовий колір нагадує однойменний ароматний напій, а його світлі відтінки – смачний кави з молоком. Коли люди п’ють каву, то не тільки насолоджуються його смаком і ароматом, але і відпочивають від клопоту, вдаючись релаксу. Такі ж асоціації у багатьох викликає забарвлення. Інтер’єр теплою спальні в кавовому кольорі огорне комфортом і спокоєм, маючи в своєму розпорядженні до відпочинку і здорового сну.Теплий інтер’єр квартири пробуджує бажання перебувати і ніжитися в ньому як можна довше. В оточенні таких кольорів приємно відпочивати і проводити час. Завдяки їх різноманітністю тонів, можна зробити житло як по-літньому спекотним, так і по-весняному теплим.

Але потрібно враховувати, що інтер’єр у теплій гамі з надмірним переважанням яскравих і насичених тонів може пригнічувати меланхоліків і викликати агресію у холериків. Тому важливо розбавляти їх менш насиченими тонами, холодної гами або білим кольором.Холодні тони: які бувають, як вписуються в приміщення і впливають

До холодних кольорів в інтер’єрі відносять наступні кольори:

 • Сріблястий

Така забарвлення стала модною альтернативою сірому. Це хороший вибір для оформлення житла в холодній гамі. Сріблястий нагадує падаючі сніжинки під променями зимового сонця. Також він радує і нагадує про красивою сніжної зими, загортають землю срібним покровом. Він часто доповнює фіолетовий, блакитний або синій тон. Іноді, щоб зробити приміщення тепліше, сріблястий комбінують з жовтим або зеленим.
 • Сірий

Правильно задіяний сірий ефектно доповнить дизайн інтер’єру в холодних тонах, і не буде наганяти зневіру. Для цього вибирайте відтінки сірого світлішою і розбавляйте їх більш яскравими кольорами: синім, фіолетовим, бірюзовим. Тоді ситуація буде випромінювати комфорт і спокій. Сірий часто задіяні у вітальнях, допустимо його присутність і в спальнях. • Синій

Глибокий синій уособлює в оселі елегантність і шик. Також він асоціюється з морською свіжістю і в цілому з водною стихією. Синій буде насичувати енергією і пробуджувати життєві сили. Часто такий колір задіють у ванній кімнаті, вітальні та кухні. Так як він насичений, то його нерідко використовують в дуеті з менш інтенсивним іншим кольором або відтінком білого.
 • Блакитний

Забарвлення випромінює заряд бадьорості і свіжості, як і синій колір, а також асоціюється з водною стихією. Це відмінний варіант для тих, хто хоче оформити холодний інтер’єр або середземноморський. У північних інтер’єрах його комбінують з відтінками білого, синього, сріблястого, а в середземноморських – із зеленим, бірюзовим і білим.

 • Бузковий

Благородний бузковий колір, незважаючи на те, що він холодний, у багатьох асоціюється з однойменними квітами і приходом весни, що викликає позитивні емоції і радість. Щоб підкреслити весняні мотиви, бузковий поєднують із зеленим та асфальтним кольором – кущі бузку та мокрий асфальт після весняного дощу. Але якщо мета – інтер’єр квартири в холодних тонах, фіолетовий доповнюють блакитним, синім і білим.


Холодні відтінки кольорів в інтер’єрі наповнять житло енергією і свіжістю. Вони будуть допомагати швидше і легше прокидатися вранці, даруючи відчуття бадьорості, і нагадувати красу сніжної зими. Це хороший вибір для активних людей, яких такі кольори будуть насичувати життєвими силами і надихати.

Але потрібно пам’ятати, що надмірна кількість холодних тонів може зробити обстановку занадто “прохолодною”, що знизить відчуття затишку. Тому бажано зробити вкраплення теплих кольорів, зігріваючих приміщення.

Що потрібно знати про комбінуванні холодних і теплих кольорів?

 • Температура кольору змінюється в залежності від наявності теплих і холодних тонів. Наприклад, синій здатний “остудити” вогненний червоний, жар жовтого кольору знизить білий. Фіолетовий зігріє червоний колір. Тому холодна гама може остудити теплі тони, а тепла гамма зігріє холодні кольори.
 • Якщо в приміщенні переважає холодна гама, важливо її трохи зігріти вкрапленнями теплих кольорів. Також бажано в теплі тони в інтер’єрі квартири внести трохи холодних акцентів.
 • Як випливає з розділу вище, деякі кольори залежно від комбінацій можуть уособлювати, як тепло, так і прохолоду – холодний бузковий в парі з зеленим уособлює весняну бузок. Холодний блакитний колір із зеленим, бірюзовим і білим зачарує теплотою середземномор’я.
 • Акцент повинен бути або на холодних або теплих тонах, щоб не було колірної дисгармонії.
Висновок

Забарвлення не тільки перетворюють інтер’єр, але і впливають на емоції і задають настрій. Тому важливо дотримуватися гармонію при поєднанні теплих і холодних кольорів в інтер’єрі, тоді житло буде комфортним та затишним для проживання.

✽ ✽ ✽

У галереї понад 3 000 фото інтер’єрів від дизайнерів з ефектними комбінаціями кольорів в різних типах приміщень.
Дивіться добірку, отримуйте задоволення і потік натхнення!