Ніші в інтер’єрі являють собою поглиблення найчастіше прямокутної вертикальної форми з аркообразным або прямим склепінням. Іноді створюють більш незвичайні варіанти конструкцій у вигляді неправильних форм, місяця, квітки і т. д.

Зміст:

 • Навіщо потрібні ніші
 • Форми ніш
 • Матеріали для виготовлення поглиблень в стіні
 • Детальніше про варіанти використання ніш
 • Варіанти ніш в квартирі
  – передпокій
  – вітальня
  – спальня
  – кухня
 • ВисновокНавіщо потрібні ніші?

Конструкція зазвичай служить для розміщення предметів як декоративних, так і практичних статуетки, вази, фотографії в рамках, книги, будильник, домашній телефон. Доповнюють її підсвічуванням або світильником.

Інтер’єри квартир з нішами не будуть виглядати стандартно і нудно. Вони вносять в обстановку родзинку і різноманітність.Детальніше про форми ніш

 • Горизонтальні

Найпоширеніший тип ніш. Вони підходять під більшість сучасних інтер’єрів, так як їх легко можна адаптувати під стильові особливості. Їх можна побачити в різних типах житлових приміщень, але найчастіше в коридорах і віталень. У коридорах вони часто виконують практичні функції (поличка для ключів та домашнього телефону), мають невеликий розмір, а також кольорову підсвітку.

У вітальнях в них розміщують переважно декор, характерний для стилю інтер’єру. Розміри можуть бути великими і включати в себе полицю для настільного світильника. З невеликих горизонтальних ніш роблять композиції – наприклад, в одній стіні створюють відразу 3 або 6 однакових ніш. • Вертикальні

Такий тип ефектно заповнює порожній простір стіни. Поглиблення великого розміру доцільно використовувати в просторих приміщеннях, наприклад у вітальнях для розміщення великого декору. Невеликі поглиблення підійдуть для зберігання речей, які зручно тримати під рукою – будильник, улюблені книги, аромалампи та ефірні олії для створення романтичного настрою. • Нестандартної форми

Як вже було сказано в першому розділі, риси ніш можуть представляти собою неправильні форми, квіти, місяць і т. д. Їх часто встановлюють в сучасних інтер’єрах, підбираючи форму в залежності від особливостей конкретного стилю та функціонального призначення конструкції.

В таку нішу можна помістити узголів’я ліжка або диван. Це не тільки красиво, але і практично, так як на поличках можна розмістити необхідні предмети, декор та світильники. Ніші у формі квітів або місяця підійдуть для дитячої кімнати, особливо в поєднанні з кольоровою підсвіткою.
Матеріали для виготовлення поглиблень в стіні

 • Гіпсокартон

Більшість декоративних ніш в інтер’єрах виготовляють з гіпсокартонних листів. Для таких цілей існують тонкі листи, добре піддаються згинання і монтажу в поглиблення в стінах. Монтують ГКЛ на металеві профілі або дерев’яну обрешітку. Перший варіант кращий, так як метал більш довговічний.

Вагомий плюс на користь ніш з гипсокртона – це можливість вибору його типу – звичайний, вологостійкий, вогнестійкий, та також волого – і вогнестійкість. Основу (сердечник) ГКЛ становить будівельний гіпс, тому матеріал екологічно чистий і не видає хімічний запах.

Гіпсокартон забезпечує хорошу адгезію з матеріалами для декоративної обробки. Його легко облицювати штукатуркою, каменем, пофарбувати або обклеїти шпалерами. Красиві ніші з гіпсокартону в інтер’єрі мають непомітні шви і рівну поверхню.

Ніші з гіпсокартону підійдуть під більшість інтер’єрів, так як ГКЛ можна обробити багатьма облицювальними матеріалами у відповідності з вибраним стилем.
Є кілька пересторог, пов’язаних з нішами з гіпсокартону – навіть конструкції з вологостійкого ГКЛ не слід піддавати постійним контактам з водою, так як матеріал може з часом розбухнути або деформуватися.

Такі конструкції не витримають великих навантажень і ударів. З-за цього вони можуть зламатися і більше не підлягати відновленню.

 • Дерево

З натурального дерева можна виготовити ніші правильних форм з прямим або аркообразным склепінням. Кріпитися дерево може безпосередньо до стіни за допомогою саморізів або ж на обрешітку з металу або дерева.

Дерево у своєму складі не містить шкідливих компонентів. Більше того, воно видає приємний лісовий аромат, наповнюючи їм приміщення. Воно міцне, довговічне, добре витримує навантаження. Текстура дерева сама по собі красива, тому її найчастіше покривають прозорим лаком або певного забарвлення для створення гармонії кольорів в інтер’єрі.

Дерев’яні ніші оптимально підійдуть під інтер’єр в стилі кантрі, прованс, також вони доповнять скандинавський і класичний стиль. До недоліків ніш з дерева слід віднести погіршення властивостей матеріалу в результаті впливу вологи і труднощі в створенні складних форм.
Детальніше про варіанти використання ніш

Розглянемо основні варіанти використання ніш.

 • Додаткова площа. У ніші можна зробити полиці для зберігання речей.
 • Місце для зберігання предметів образотворчого мистецтва. У нішах можна зберігати картини, фотознімки, вироби ручної роботи та інший декор.
 • Зорове збільшення площі. Приміщення з поглибленнями в стіні здаються людям більш просторими.

Також у нішах можна зробити стелажі або довгі полиці, з їх допомогою маскують нерівності в стінах і створюють простір для меблів – ліжка, шафи, дивани. Нерідко облаштовують телевізор у ніші в інтер’єрі.


Варіанти ніш в квартирі

Розглянемо варіанти, як можна облаштувати дизайн інтер’єру квартири з нішами.

Передпокій

 • Вертикальну нішу доцільно розмістити в доступному місці передпокою, щоб на ній погляд затримувався.
 • Вмонтуйте в неї підсвічування, розсіюють приглушене світло.
 • У заглиблення помістіть декор, наприклад у вигляді високої вази з декоративною квіткою.
 • Для цього приміщення підійде невелика кількість декоративних виробів в поглибленні.

Також можна зробити велику нішу для меблів і розмістити в ній шафа для передпокою з дзеркалом, тумби для взуття і вішалку для верхнього одягу.

Вітальня

У цьому приміщенні можна реалізувати чимало цікавих варіантів із використанням заглиблень в стінах горизонтального і вертикального типу.

 • Ніші в інтер’єрі вітальні можуть служити для зберігання практичних речей, і для декору, і для побутової техніки.
 • Ефектно буде виглядати оздоблення окантовки ніш декоративним матеріалом.
 • Облаштуйте в ніші вітальні полиці з улюбленою літературою. При цьому враховуйте допустиму на них навантаження. Якщо книг багато, робіть нішу з натурального дерева.

Не менш хороший варіант – ніші в інтер’єрі залу у вигляді композиції з декількох однакових поглиблень, в яких зберігається декор, картини та фотознімки. Все це можна поділити на групи і доповнити підсвічуванням.

Нерідко у вітальнях роблять ніші під телевізор. Обробляють їх цеглою, каменем або ж таким же матеріалом, як і стіни.


Спальня

Класичне місце розміщення конструкції в спальні – зона в узголів’я ліжка або навпроти неї.

 • У горизонтальної ніші над ліжком розміщують предмети для побуту, релаксу і декор. Вони завжди будуть під рукою в потрібний момент.
 • Навпроти ліжка можна зробити нішу у формі місяця з характерним для небесного тіла кольором і світлом. Вона вже сама по собі буде ефектно виглядати, без внутрішнього наповнення.
 • У велику нішу, оформлену з романтичними нотками, можна помістити двоспальне ліжко. Доповнити конструкцію доцільно приглушеною підсвічуванням.

У будь-якому з перелічених варіантів інтер’єр спальні з нішею внесе в обстановку родзинку. Головне, щоб поглиблення за стилем гармоніювало з обстановкою.

Кухня

Ніші в кухні найчастіше служать місцем для зберігання кухонного начиння.

 • У них можна розмістити колекційний набір для чаювання, кришталеві келихи, ємності для приправ і круп.
 • Для зберігання келихів ніші монтують найчастіше поблизу барної стійки, а для зберігання сервізу, приправ і круп – ближче до плити.
 • Для декору вони також використовуються переважно в обідній зоні.

Конструкція може включати в себе картину натюрморт з підсвічуванням, декоративні овочі і фрукти, вази з квітами і т. д.
Висновок

Ніші здатні вигідно перетворити практично будь-яке приміщення. Немає строгих обмежень для їх використання. Завжди можна зробити конструкцію бажаного розміру, форми і облицювання. Варіанти їх використання, види вражають і дозволяють реалізовувати чимало цікавих ідей.
✽ ✽ ✽

Якщо Ви хочете красивий дизайн інтер’єру кімнати з нішею, звертайтеся до фахівців компанії ТопДом. Вас проконсультують, допоможуть підібрати і реалізувати варіанти ніш під кожен конкретний інтер’єр.

Краще будь-яких слів про рівні майстерності дизайнерів розкажуть їх роботи – більш ніж 4 000 фото дизайну інтер’єрів в розділі “Портфоліо”.
Ми створюємо для Вас вдома, про які Ви мрієте!