Декоративна живопис в інтер’єрах квартир – картини і фрески

Образотворче мистецтво підсилює і підкреслює виразність певного стилю, підтримує концепцію дизайну квартири, може стати основною стілеобразующей деталлю. Первісні люди наносили на стіни своєї печери, наскельні малюнки, так проявлялося природне прагнення людини зробити житло затишним і красивим.

Через століття настінний живопис в інтер’єрі, розвішування картин, розпис стель – головні декоративні прийоми.

Зміст:

 • Фрески в приміщеннях
  – у ванній
  – на кухні
  – в передпокою
  – у вітальні
  – у спальні
 • Фрески в сучасному інтер’єрі
 • Картини в дизайні кімнат
 • Як краще повісити картину
 • Живопис в класичному інтер’єрі
 • Картини в сучасній обстановціФрески в інтер’єрі приміщень

У перекладі з італійської мови слово “fresco” означає “свіжий”. Фреска являє собою художній розпис по сирій штукатурці, це одна з найдавніших технік оформлення стін.

Точної дати появи фресок ніхто назвати не може. До сьогоднішніх днів збереглися храми епохи Відродження, стіни яких прикрашали найбільші художники-віртуози: Мікеланджело, Рафаель, Леонардо да Вінчі. У мистецтві християн фреска була улюбленим способом декорування не лише кам’яних храмів, але і палаців і замків.

Майстерно створена фреска в класичному інтер’єрі – не просто елемент декору, але і спосіб акцентувати функціональну зону.

 • В дизайні ванної кімнати розписана стіна привертає увагу в зоні купелі, пасторальні сцени і природні мотиви діють розслаблююче.

 • Фрески в інтер’єрі кухні і їдальні виділяють зону обіднього столу.

Малюнок часто обрамляють тонкими молдингами, декоративним каменем. Барвисті або пастельні фрески на стіну в інтер’єрі кухні отримують таким чином завершеність і впорядкованість композиції. • Фрески в інтер’єрі передпокою – можливість вже в оформленні вхідної групи підкреслити класичний стиль апартаментів.

Закарнізне підсвічування теплого жовтого кольору створює ефект сонячних променів.

 • Фреска в інтер’єрі вітальні може виконувати два завдання.

Вона фокусує погляд на одній зі стін як зоровому продовження кімнати – з допомогою зображення веранди або тераси.

Другий варіант: прикрашені розписом всі стіни, як правило, в техніці гризаль (монохромний малюнок) – виходить ефект приглушеного фону з пейзажним сюжетом. У класичному дизайні фрески на стіну в інтер’єрі вітальні можна доповнити дерев’яними панелями.


 • Прекрасно вписується фреска в інтер’єр спальні, коли пом’якшені фарби підкреслюють спокійний настрій кімнати.

Розмістити малюнок можна на стіні за узголів’ям ліжка, а нішу висвітлити точковим підсвічуванням. Якщо розписати бічну стіну поруч з ліжком, виникне ілюзія додаткового вікна.


З допомогою зображень на античну, історичну або сучасну тематику настінна фреска в інтер’єрі створює своєрідну атмосферу. Якщо продовжити малюнок на дверних і віконних отворах – вийде цілісний сюжет.


Фрески в сучасному інтер’єрі

В основі виготовлення сучасних фресок лежать екологічно чисті матеріали. Сьогодні фрески на стінах в інтер’єрі являють собою полотна, які легко можна приклеїти на будь-яку основу.

Основа може імітувати старовинну стіну, в цьому випадку майстер покриває її маленькими тріщинами – кракелюр. Всі роботи художники виконують вручну, за індивідуальними замовленнями. Фрески можуть бути різних розмірів, вони довговічні і не бояться води.

Поряд з ручною роботою сучасні фрески в інтер’єрі квартири – це новітні технології, завдяки яким вдається створити об’ємні зображення з 3D ефектом. Такий малюнок здається живим і природним.Картини в дизайні кімнат

Твори живопису вносять в інтер’єр гармонію, красу, індивідуальність. Вміло розміщені репродукції допомагають перетворити будинок, роблять його затишним.
Картини можна вважати одним з традиційних прикрас в самих різних стилях. Грамотно підібрана живопис в інтер’єрі квартири бере участь у художньої організації простору:

 • додає візуального об’єму;
 • робить обстановку більш контрастною;
 • акумулює колірну гамму інтер’єру в одному місці, створюючи акцент;
 • підкреслює настрій кімнати;
 • передає риси певного стилю. Наприклад, японський живопис в інтер’єр включають, коли оформлення кімнати близько до східної тематики.Як краще повісити картину

Вибрати картину – півсправи, мистецтва живопису в інтер’єрі потрібно правильне оформлення і відповідне місце.

 • Пропорції і масштаб

При виборі точки розташування потрібно врахувати розміри приміщення і габарити меблів, яка буде стояти поруч з репродукцією. На великий і порожній стіні або по сусідству з громіздким диваном маленька картина загубиться. В цьому випадку краще повісити не одну, а кілька живописних робіт або знайти картині більш затишне місце.

 • Форма

Якщо потрібно прикрасити стіну над узголів’ям ліжка або над диваном у вітальні, гармонійно буде виглядати полотно, орієнтований по горизонталі. Для вузького простінка варто вибрати вертикальний полотно.

 • Оформлення

Щоб декоративна живопис в інтер’єрі відповідав стилю квартири, абстрактні картини для сучасної обстановки краще залишити без рам, а ось класичного антуражу потрібні красиві різьблені багети.

 • Фон

Шпалери з малюнками будуть перетягувати всю увагу на себе, як і сусідство з телевізором. Тому найбільш сприятлива основа для картини – однотонна стіна.Якщо хочеться повісити відразу декілька репродукцій в одному місці, скористайтеся нашою добіркою композицій з картин різного формату:

Живопис в класичному інтер’єрі

Вибір картин тут залежить від характеру дизайну. Якщо обстановка витримана в строгому історичному стилі, то добірка ілюстрацій повинна обмежитися пейзажами, натюрмортами, портретами, написаними в техніці реалізму. Солідність картин з олійними фарбами варто підкріпити різьбленими масивними рамами. Акварельні і пастельні роботи оформляють паспарту і поміщають під скло антивідблиску.

Якщо дизайн кімнати тяжіє до неоклассике, підійдуть більш сучасні тематики (міські, побутові замальовки).Картини в сучасній обстановці

Мінімалізм, хай-тек, лофт орієнтуються на відчуття простору і світла, створення затишку з мінімумом деталей. Саме тому абстрактний живопис в сучасному інтер’єрі – з її яскравими фарбами, графичными контурами і лаконічністю – логічно підкріплює обрану концепцію.

Здатність абстракцій викликати у наглядача кожен раз нові асоціації дозволяє зробити дизайн живим і цікавим. А теплі кольорові акценти картин надають урбаністичним стилям затишок.✽ ✽ ✽

Художній розпис стін і стель, декоративні панно, картини в дизайні інтер’єру – не просто прикраса і спосіб створити настрій. Це ефективний прийом підтримати стилістичну ідею, скорегувати простір, акцентувати увагу на конкретній зоні.