Зміст:

 • Які нюанси потрібно враховувати і знати?
 • Підбір декору і фактур
 • Відповідні кольори для спальні та їх поєднання
  • Основні кольори
  • Додаткові кольори
 • ВисновокЯкі нюанси потрібно враховувати і знати?

Є ряд факторів, які потрібно враховувати при виборі кольору для спальні:

 • Психологічне сприйняття.

Це приміщення повинно розташовувати до релаксації, тому важливо, щоб забарвлення вам не тільки подобалися, але допомагали відпочивати. Якщо, наприклад, вам по душі тільки червоний, колір стін у спальні зробіть ненасиченого, ніжно-червоного тону.

 • Площа приміщення.

У питанні, який колір у спальні вибрати, враховуйте її розмір. Насичені і темні тони зорово зменшать простір, а холодні і світлі – збільшать.

 • Освітлення.

Якщо світла в кімнаті для сну недостатньо, зробіть стіни світлими. На ринку є чимало оздоблювальних матеріалів, здатних створювати красиву гру світла як при денному, так і при штучному освітленні.

 • Дизайнерські тенденції.

Актуальні прийоми дизайнерів – один домінуючий колір в приміщенні; два кольори спальні і вкраплення інших кольорів; кімната в одному кольорі, але з використанням його різних відтінків.


Підбір візерунків і фактур

 • Візерунки (зображення) повинні гармоніювати з колірною палітрою. Наприклад, ніжно-рожевій гамі доповнить зображення великого рожевого квітки на одній зі стін. Але щоб така обстановка була виразніше, робіть вкраплення інших кольорів.
 • Фактури, що імітують тканини, додадуть кімнаті теплоту і затишок, особливо в поєднанні з теплими тонами.
 • Для невеликої спальні вибирайте дрібну та слабо виражену фактуру на тлі світлих забарвлень.
 • Глянцеві і дзеркальні покриття зроблять приміщення повітряним і візуально просторішим.
 • Для спальні підбирайте нейтральні або спокійні візерунки (зображення), які розташовують до відпочинку.
 • Не використовуйте оптичні ілюзії – вони будуть заважати розслабитися і заснути.Відповідні кольори для спальні та їх поєднання

Серед усієї палітри пропонуємо вам варіанти найбільш підходящих кольорів для спальні з урахуванням дослідження вчених про їх вплив на психологічний стан.

Основні кольори

 • Білий

Білий колір у багатьох асоціюється з чистотою, гармонією і добром. Він підходить практично всім людям.

Спальня в білому кольорі виглядає витончено і стильно. Візуально приміщення буде здаватися більше, особливо в поєднанні з глянсовим покриттям і дзеркалами з фацетом.

Це хороший вибір для тих, хто вирішив зробити спальню в двох кольорах. Білий в спальні особливо вдало комбінується з блакитним, сірим і пастельній гамі.
 • Сірий

Серед усіх відтінків сірого для цього приміщення підійде світлий тон і близький до сріблястого. Спальня в сірих кольорах буде уособлювати стриманість і елегантність. Щоб спальня в сірому кольорі не здавалася сумною, комбінуйте його з іншого більш виразною забарвленням.

Доцільно зробити яскраві акценти. Наприклад, колір штор в спальні може бути насиченого фіолетового або рожевого кольору.

Вдалі комбінації для спальні: рожевий, білий, блакитний, бежевий, фіолетовий.


 • Коричневий

Спальня в коричневих кольорах буде викликати асоціації з природою і заспокоювати, якщо його не буде занадто багато. Він часто виражається у вигляді дерев’яних виробів. Задіяти його краще в світлій і великої спальні. Коричневий добре поєднується в кімнаті для сну з зеленим, рожевим, білим і голубим. • Бежевий

Ненав’язливий бежевий підійде практично всім людям і інтер’єрів. Він не відволікає на себе увагу і при цьому дарує відчуття гармонії і спокою. Актуальне рішення – спальня в бежевих кольорах різних відтінків. Колір стелі в спальні нерідко роблять бежевим. Вдалі поєднання з коричневим, персиковим, молочним і білим.


 • Жовтий

Вважається сприятливим кольором для тих, хто хоче отримувати заряд бадьорості та енергії щоранку. Дизайн спальні кольору сонця буде дарувати відчуття теплого літа цілий рік. Щоб ввечері було комфортніше засипати радимо вибирати жовтий помірної насиченості і поєднувати його з такими кольорами: синій, білий, фіолетовий, зелений і сірий.

 • Зелений

Спальня в зелених кольорах асоціюється з природою. Вона зачарує відчуттям свіжості, буде сприяти розслабленню і зняття втоми. Це один з найбільш виграшних квітів для цього приміщення. Спальню в зеленому кольорі рекомендують людям, які люблять природу і втомлюються від міської суєти. Можна поєднувати зелений з іншими природними кольорами, щоб посилити асоціації з флорою: коричневий, пастельна гама, інші відтінки зеленого, помаранчевий.

 • Синій

Це хороший вибір для активних людей. Синій буде підживлювати їх бадьорістю і енергією. Спальня в синіх кольорах буде виразною, коли ці тони домінують. Також за допомогою синього роблять бажані акценти. Спальню в синьому кольорі доповнять такі забарвлення: світло-зелений, білий, блакитний, коричневий. • Блакитний

Подарує відчуття свіжості, чарівність водної стихії і середземномор’я. Він підходить тим, хто важко прокидається вранці. Спальня в блакитному кольорі легка для сприйняття і не буде перевантажувати. Гармонійні поєднання з оливковою, зеленим, білим, бежевим, синім і блакитним. • Фіолетовий

Спальня в фіолетових кольорах виглядає вишукано, особливо в поєднанні з розкішними меблями. Вона зачарує шиком вже з першого погляду, так як фіолетовий ще здавна вважається царської забарвленням.

Важливо з фіолетовим не перестаратися, так як його насиченість буде заважати відпочинку, наповнюючи зайвої енергією. У спальні фіолетовий поєднують з сірим, білим, зеленим, фіолетовим.
 • Червоний

Пристрасний і динамічний червоний приваблює багатьох, але в спальні його слід використовувати з обережністю, особливо холерикам, яких він може надмірно розбурхувати. Спальня в червоних кольорах буде виразною, навіть якщо виділити бажані акценти. Вдалі комбінації з білим, світло-персиковим, золотистим.Додаткові кольори

 • Рожевий

Ніжно-рожевий колір уособлює ніжність і жіночність. Він дарує відчуття комфорту, допомагає розслабитися і нормалізує сон. Психологи рекомендують вибирати рожевий спокійним, романтичним і сентиментальним людям. Спальню в рожевому кольорі доповнять такі варіанти кольорів: білий, сірий, бежевий або рожевий. • Персиковий

Приємний для очей теплий персиковий колір подарує спальні теплоту, затишок і комфорт. Спальня персикового кольору буде ефектно виглядати в більшості сучасних інтер’єрів.

Персиковий може домінувати і не перевантажувати обстановку. Це хороший варіант кольору шпалер для спальні. Доречні комбінації персикового з такими кольорами: білий, сірий, бежевий, коричневий, вишневий.


 • Бірюзовий

Спальня в блакитних кольорах зачарує свіжістю і дарує відчуття бадьорості. Вибирайте тон помірної насиченості, так як яскраво-бірюзовий може заважати розслабитися і відпочити. Яскраві тони зроблять в спальні бажані акценти (колір меблів в спальні, декоративні подушки, штори, покривала і т. д.).

Поєднується блакитний з білим, сірим, коричневим, зеленим.
 • Бузковий

У багатьох бузковий асоціюється з однойменними квітами.

Спальня в бузковому кольорі буде причарувати весняним настроєм з запахом квітневого дощу, якщо поєднувати тон з зеленим, сірим, коричневим і бежевим. Також комбінують бузковий з білим, фіолетовим, синім.
 • Венге

Венге уособлює розкіш благорідного дерева. Він приємний для очей і асоціюється з природною красою. Спальня в кольорі венге сприятиме релаксу, якщо використовувати світлі тони.

Комбінується венге з бежевим, коричневим, зеленим і білим.


Висновок

В питанні, в яких кольорах повинна бути спальня, важливо орієнтуватися не тільки на модні тенденції, але і на власне сприйняття певних кольорів. Вони повинні викликати позитивні емоції і не перешкоджати відпочинку і здорового сну.

✽ ✽ ✽

Ще фото? Запрошуємо в наше Портфоліо, де понад 700 фото з інтер’єрами спалень – різні кольори в сучасних та класичних дизайнах.
Заряд натхнення на власні цікаві ідеї вам забезпечений!