• Білий
 • Сірий
 • Чорний
 • Червоний
 • Помаранчевий
 • Жовтий
 • Зелений
 • Блакитний
 • Синій
 • Фіолетовий
 • Коричневий

Загальні поради щодо вибору кольору стін

 • Не рекомендується використовувати більше п’яти кольорів в одному приміщенні, оскільки такий інтер’єр стає перевантаженим і важким для сприйняття як одне ціле.
 • Необхідно враховувати фактуру декору та оздоблення: глянцеві предмети більш виразні, ніж рельєфні і матові.
 • Найвдаліше поєднуються два тони, протилежних у колірному колі. Це називається монохромного гармонією.
  Найчастіше один колір акцентує на собі увагу, а другий врівноважує агресивність і розбавляє монотонність.
 • Ви також можете додати будь-яку гаму білий або чорний кольори.
 • Кольори поділяються на холодні і теплі.
 • Монохромні кольори – білий, чорний і проміжна градація вважаються універсальними. Поєднуються зі всіма відтінками колірного кола.

1. Білий колір стінПоєднується з будь-яким відтінком палітри. Візуально розширює простір, надає свіжість і повітря приміщення.

Добре підійде для регіонів з малим періодом освітленості. Білий колір охолоджує інтер’єр своєю нейтральністю, тому ми рекомендуємо додавати теплі відтінки, щоб білий колір не пригнічував асоціаціями зі стерильністю лікарняної палати.

2. Сірий колір стін

Добре поєднується з більшістю кольорів, прекрасно підкреслює будь-який відтінок інтер’єру. Однак, сірий колір асоціюється з апатією і сумом, тому рекомендуємо відводити відтінку не більше 20% від колірної гами інтер’єру. До сірого кольору стін також краще підбирати меблі і підлогу темніше за тону, таке кольорове поєднання додасть свіжість приміщенню.

3. Чорний колір стін
Рідкісний колір у використанні оздоблення стін. При правильному підборі супутніх відтінків інтер’єр виглядає привабливіше і вишуканіше.

Однак, чорний колір буде сильно конфліктувати з чистими яркмими кольорами – жовтим, червоним, синім, зеленим. Щоб приміщення не сприймалося похмурим і агресивним, намагайтеся використовувати не більше 1/4 поверхні стін в приміщенні, розбавте стіну світлою і легкою декором.

4. Червоний колір стін


Збудливий і агресивний колір. Чистий червоний колір складно застосовувати в інтер’єрі, оскільки відтінок відтягує на себе велику кількість уваги і діє дратівливо.

Всупереч поширеній думці про користь червоного кольору стін в обробці кухні і користь кольору для травлення, яскравий червоний привертає до себе всю увагу і зменшує приміщення. Рекомендується застосовувати червоний колір стін у коралових, бордових, винних, теракотових відтінках. Червоний колір добре поєднується з сірим, сіро-синім, жовтим і приглушеним зеленим.

5. Помаранчевий колір стін
Енергійний і теплий колір, до якого слід підходити дуже обережно, оскільки він може стомлювати і витісняти інші кольори. При фарбуванні стін рекомендуємо застосовувати приглушену гаму разбеленых ніжних тонів, або у вигляді яскравого акценту. Помаранчевий колір стін добре підходить для підсобних і прохідних кімнат – гардеробів, холів, коридорів. Відтінок додасть приміщень життєрадісність і активність, а очей не встигне звикнути до агресивної енергії.

6. Жовтий колір стін

Легкий і яскравий колір у палітрі. Прекрасно поєднується з білим, чорним, сірим, зеленим, червоним і коричневим. Жовтий колір асоціюється з радістю і сонцем. Чистий жовтий колір у великому обсязі може викликати перевтому. Розведений з білим колір добре буде виглядати в їдальні і дитячих кімнатах.

7. ЗеленийЗелений колір стін чудово підходить для оформлення житлових приміщень, колір викликає тільки позитивні емоції. Зелений заспокоює, утихомирює і надає антистресовий конфлікт. Рекомендується поєднувати з коричневим, помаранчевим, синім, білим і чорним. Додавання червоних акцентів у вигляді декору додасть виразності та свіжості інтер’єру.

8. Блакитний
Блакитний колір відноситься до холодної гами. Стіни блакитних відтінків заспокоюють і розслабляють, а властивості кольору розширюють приміщення і підсилюють освітлення кімнати, тому світлі блакитні тони рекомендуються для обробки стін спалень, кабінетів, віталень. Добре поєднується з білим, сірим, зеленим. А яскраві помаранчеві аксесуари додадуть інтер’єру життя і сонячного настрою.

9. Синій


Синій колір стін володіє більшою насиченістю, на відміну від легкого блакитного. Синій заспокоює і розслабляє, але разом з тим забирає частину природного освітлення, тому рекомендуємо вам використовувати сині відтінки у поєднанні зі світлим деревом, білим, сірим, жовтим і зеленим відтінками.

10. ФіолетовийФіолетовий колір знаходиться між збудливим червоним і розслаблюючим синім, тому здатний надавати суперечливе дію на психіку. Рекомендуємо застосовувати фіолетовий колір фарби, в якому присутній білий або сірий відтінок. Фіолетовий колір добре поєднується з синім, бордовими відтінками червоного, білим, сірим, коричневим.

11. Коричневий
Надає інтер’єру вишуканості та оригінальності, особливо у поєднанні з темними породами дерева в меблях і обробці підлоги. Володіє заспокійливим ефектом, надає інтер’єру затишок і відчуття комфорту. Для зменшення втоми коричневим кольором стін, рекомендується доповнювати бежевим, білим, жовтим, блакитним або зеленим відтінками.