Що це за колір і для чого його застосовують?

Індиго – натуральний синій барвник – виготовляється з квітучої рослини Indigofera і використовується протягом століть. Глибокий синій колір або колір індиго, асоціюється у нас в основному з одягом. Однак цей чудовий і справжній відтінок не менш популярний і в дизайні інтер’єру.

Існує усталена думка, що індиго – це надто сміливий відтінок, який буде занадто кидатися в очі, особливо на меблях або шпалерах. Але навіть такі дрібні акценти, як мильниці, ручки ящиків або вимикачі світла в колір індиго прикрасять інтер’єр.

Фарбування однієї двері або пари віконних рам індиго проливає абсолютно нове світло на білі стіни. Поєднуючи матові і глянсові відтінки індиго, ви можете створити неповторну атмосферу в своєму будинку.

Стіни, обклеєні тканиною з льону кольору індиго привнесуть в інтер’єр не тільки дивний відтінок, але і текстуру, яку можна розподілити на протязі всього вашого будинку. Постільна білизна, штори та меблі, пуфи, декоративні подушки і валики – все це, а також інші аксесуари у відтінку індиго додадуть вашому житлу опівнічний шарм.

У філософії Дзен наявність предметів кольору індиго в будинку сприяє глибокої концентрації під час самоаналізу і медитації, допомагає досягти більш глибоких рівнів свідомості. Індиго стимулює праве півкуля, творчу діяльність і посилює просторове сприйняття.

Ось декілька порад про те, як ефективно використовувати цей чарівний цвіт у вашому життєвому просторі.

Індиго в різних кімнатах

Індиго буде помітним і красивим колірним акцентом в будь-якому приміщенні вашого будинку або квартири.

Так, на кухні цей відтінок може бути в підлогової плитці або меблів обідньої зони. Благородно і вишукано виглядає набір посуду в колір індиго. Але такий комплект посуду передбачає наявність традиційної класичної обстановки навколо.

Якщо ви захочете комбінувати відтінки, то майте на увазі, що колір індиго добре поєднується з різними відтінками фіолетового і глибокого синього. Ну, а найбільш гармонійно з індиго поєднується жовто-гірчичний відтінок.Інтер’єру невеликої кімнати індиго додасть драматизму. У великих просторах, наприклад, у вітальнях, цей відтінок краще використовувати в якості акценту на стінах. У спальні глибокий синій колір індиго буде чарівно виглядати на постільній білизні.

Відтінки і текстури


Як вже говорилося, основними відтінками, сполучаються з індиго, зазвичай є фіолетовий і гірчичний. Але частина дизайнерів дотримується альтернативної думки. Вони вважають, що в комбінації з індиго добре виглядають відтінки сірого або деревного вугілля. Причому увага приділяється ще й текстурі в оформленні приміщень, оскільки вона дозволяє зменшити переважна вплив індиго.


Поєднання кольору індиго з іншими

Якщо ви хочете створити більш спокійну атмосферу в вашому домі, то для цього підійде бузковий у поєднанні з індиго.

Індиго в комбінації з аметистом, навпаки, змусить вас здригнутися. А бірюза в поєднанні з індиго додасть ще більше енергії.

Для створення більш м’якого ефекту оформлення приміщення разом з індиго можна поєднувати помаранчеві відтінки. Помаранчевий колір або відтінок Тан з індиго принесуть спокій і умиротворення, особливо якщо ви облаштовуєте в цих відтінках робочий кабінет або спальню.

Колір морської хвилі і сірий в поєднанні з індиго додадуть кімнаті легкості.

Індиго може бути заспокійливим, так і захоплюючим в залежності від відтінку і розміщення в просторі. І це працює для всіх віків, підлоги і стилів дизайну. Універсальність цього чудового кольору пропонує нескінченні можливості для вашого власного творчості.

Якщо вас зацікавив колір індиго в оформленні будинку, звертайтеся до дизайнерам компанії “Топдом”, і вони підготують проекти інтер’єрів з варіаціями використання цього глибокого синього відтінку.

Всі теги:
Поєднання синього кольору