Зміст:

 • Фактори та рекомендації при виборі дизайну вітальні червоного кольору
 • Позитивні властивості і мінуси червоного
 • Які люди найчастіше віддають перевагу червоний колір?
 • Кому краще утриматися від переважання червоного в приміщенні?
 • Варіанти поєднань червоного з іншими кольорами у вітальні
 • ВисновокФактори та рекомендації, які потрібно взяти до уваги при виборі дизайну вітальні червоного кольору

Згідно з твердженням дизайнерів, червона вітальня не залишиться непоміченою, але перед тим як прийняти таке рішення, візьміть до уваги наступні фактори:

 • Якщо ви живете з іншими членами сім’ї, важливо, щоб вони сприймали забарвлення позитивно. Цей нюанс потрібно з’ясувати заздалегідь.
 • Розмір приміщення і його рівень освітлення також має значення. Для невеликої і погано освітленою вітальні не використовуйте насичені відтінки червоного, так як вони будуть перевантажувати погляд і крадуть простір.
 • Будьте обережні з вибором домінуючого глибокого тону. Спершу треба переконатися, що вам буде комфортно з його домінуванням. Для цього треба частіше бувати в такій обстановці. Можна відвідувати відповідні кафе, ресторани, спілкуватися в них з друзями і близькими людьми в оточенні насиченого тону.
 • Не перестарайтеся в оформленні вітальні в червоному кольорі, так як обстановка може стати позбавленою смаку і перегружающей.
Позитивні властивості забарвлення, зокрема у вітальні, а також мінуси червоного

Плюси:

 • Створює святкову та урочисту атмосферу, а це пробуджує в людях позитивні почуття.
 • Насичує потоком енергії життєвими силами.
 • Спонукає до активних дій.
 • Коли у вітальні в червоному стилі перебувають відвідувачі, вони відчувають лідерство і сильний вдачу господаря помешкання.
 • Теплота відтінків зробить вітальню затишніше і тепліше, особливо, якщо підібрати цікаву фактуру поверхонь.
 • Забарвлення однаково ефектно буде виглядати як в розкішних апартаментах (наприклад, в стилі ампір, бароко), так і в житлах, виконаних в стилі контемпорарі, авангард, мінімалізм (яскраві акценти) і т. д.

Мінуси:

Незважаючи на ряд переваг забарвлення, мінуси теж є:

 • Є ризик переборщити з насиченими тонами, а це викликає психологічний дискомфорт і перевантажить обстановку.
 • Не всім відвідувачам буде по душі відчувати ваше лідерство і сильний характер, коли вони будуть перебувати у вас у вітальні.
 • Якщо порушити правила комбінації, то забарвлення можуть візуально забрати багато простору.
 • Колір далеко не нейтральний і може швидко набриднути.
Які люди найчастіше віддають перевагу червоний колір?

З точки зору психологів, цю забарвлення віддають перевагу люди, які ведуть активний спосіб життя, прагнуть до лідерства, володіють сильним характером.

Вони люблять приймати гостей у себе вдома або організовувати дружні зустрічі за його межами. Також такі люди прагнуть до розкоші та добробуту. При цьому серед них чимало холериків та екстравертів. Тим, кому до душі червоні тони, схильні до прояву пристрастей і емоцій.

Вітальня в червоних тонах для таких людей – відмінний спосіб підкреслити особливості свого темпераменту і оточити себе приємним кольором.Кому краще утриматися від переважання червоного в приміщенні, і є компроміс?

Від такого забарвлення у вітальні краще відмовитися людям з такими рисами: підвищена тривожність, схильність до безсоння, гіперактивність. Флегматиків і меланхоліків такі тони можуть пригнічувати.

Якщо все ж хочеться задіяти червоний у вітальні людям з перерахованими рисами, можна знайти компроміс – використовуйте м’які, ніжні і теплі відтінки: червоний, ніжно-кораловий, теракотовий, цегляний. Розбавляйте червоний спокійними і світлими тонами.

Також можна висловити забарвлення меблів. Наприклад, дизайн вітальні з червоним диваном і кріслами вже буде виразним і при цьому не перегружающим.
Варіанти поєднань червоного з іншими кольорами у вітальні

 • Білий

Один з безпрограшних варіантів – біло-червона вітальня. Це хороший вибір для приміщення будь-якої площі. У невеликій кімнаті домінування білого візуально додасть простору, а у великій вітальні можна сміливо робити акцент на червоному. Білий “заспокоює” активність і насиченість червоного.

В результаті приміщення стає повітряним, затишним і легким для сприйняття. Додати динаміки комбінації можуть невеликі вкраплення чорного.


 • Бежевий

На тлі бежевого червоний виглядає більш стримано і м’яко. Вітальня в бежево-червоних тонах виглядає ефектно і гармонійно, тому необов’язково вводити третій тон. Якщо хочеться більше динаміки, виведіть на перший план червоний, а якщо умиротворення і спокою – бежевий. Таке рішення нерідко використовується для створення класичних або ретро-інтер’єрів.

Щоб обстановка вийшла ще ефектніше, використовуйте кілька відтінків бежевого.

 • Коричневий

Природний і спокійний коричневий розбавить насиченість червоного. Нерідко дизайнери використовують в дуеті з коричневим приглушений червоний тон. Така обстановка буде причарувати комфортом, затишком і теплотою. Коли коричневий головний, червоної може бути одна зі стін і предмети меблів. В якості третього тону часто вводять пастельну гаму або білий. • Чорний

Рідко зустрінеш вітальню чорно-червоного кольору, так як обидва тони надто виразні і глибокі. Тому дизайнери вводять ще одну забарвлення, найчастіше біле, світло-сіру або персикову. Але навіть при цьому, таке рішення доцільно в просторих і світлих кімнатах. Чорно-червона вітальня виглядає сміливо, яскраво і сучасно.
 • Персиковий

Ще один не менш вдалий дует. Спокійний персиковий розбавить насичений і динамічний червоний. Обидві забарвлення подарують вітальні теплоту, ніжність і затишок. У невеликій кімнаті зробіть домінуючим персиковий, у великих приміщеннях вони можуть бути рівноправними або з переважанням червоного. Ще одне цікаве рішення – домінування персикового різних тонів і яскраво-червоні акценти. • Сірий

Спокійний сірий і динамічний червоний можуть утворити гармонійну композицію, якщо правильно підібрати їх кількість і розставити акценти. Тоді сіро-червона вітальня буде причарувати комфортом і елегантністю. Таке рішення добре тим, що сірий не буде виглядати нудно і вганяти в зневіру.

Нерідко дизайнери роблять частина стін червоного кольору, частина – сірого. Меблі при цьому може бути червоною з декоративними елементами білого або сірого тону. Ще одне цікаве рішення – кімната в сірих тонах і червоний диван.


 • Зелений

Червоний і зелений при грамотному комбінуванні також добре уживаються один з одним. Обидві забарвлення виразні, а в дуеті вони будуть здаватися ще більш насиченою. Тому варто обирати помірну яскравість, принаймні, одного з тонів. Можна зробити головним один тон, а інший – у вигляді яскравих акцентів.

В цілому, червоно-зелена вітальня буде виглядати виразно, свіжо і динамічно, що порадує активних людей. Найчастіше такий дует використовується в сучасних інтер’єрах.
 • Синій

Обидва тони яскраві і насичені, тому в приміщенні вони будуть конкурувати один з одним і перевантажувати обстановку. Щоб цього не сталося, зробіть акцент на якомусь одному тоні. Також бажано, щоб одна з забарвлень була або менш яскравим, або у вигляді вкраплень і предметів (диван, крісла, стіл). Доцільно ввести світлий тон – чорний або білий, який згладить глибину синього і червоного. Червоно-синя вітальня виглядає стильно, сучасно і насичує енергією.


 • Жовтий

Теплі тони не тільки огортають теплотою, але і створюють літній настрій і викликають позитивні емоції. Жовто-червона вітальня буде легкою для сприйняття і виразною, якщо ввести білий або кремовий колір. В іншому випадку два кольори будуть перевантажувати зір своєю яскравістю і емоційно втомлювати. Виводити на головний план бажано лише один тон.

Висновок

Червоний хоч і своєрідний колір, але завдяки різноманітності відтінків він вдало вписується у вітальні незалежно від їх площі та інших особливостей. Головне, правильно його задіяти і позитивно сприймати.

✽ ✽ ✽

Дивіться ще понад 300 фото інтер’єрів з червоним кольором. Тільки кращі ідеї для вашого натхнення!