Замки володіють дивовижною атмосферою не тільки зовні, але всередині. І якщо дозволити собі справжню фортецю може далеко не кожен, але відтворити у себе вдома замковий інтер’єр, хоча б частково, більш ніж реально. Як? Зараз дізнаємося.

Різні замки

Для початку, давайте розберемося в типах замків. Вони зводилися багато століть і, огрубляя, їх можна розділити на грубі середньовічні і сучасні в стилі класики або бароко. Звичайно ж, всередині можна виділити дуже багато типів, але в цій статті заглиблюватися в подробиці ми не станемо.

І мова піде в першу чергу про середньовічних замках, так як барочні інтер’єри досить поширені і по сей день – без будь-якої прив’язки до замків.

Оздоблення

Замок – це в першу чергу кам’яна кладка. Масивна, надійна і, чого вже гріха таїти, – холодна і не дуже затишна. Тому, якщо ви бажаєте привнести в інтер’єр квартири або будинку тільки елементи замкового стилю, то краще обробляти кладкою стіни не повністю, а частково, перемежовуючи з деревом або шпалерами.

Якщо ж ви хочете досягти повної автентичності, то можна піти на капітальний ремонт і також покрити каменем і стеля із підлогою, але виглядати це буде досить монотонно.

Меблі

У середньовіччі меблі була масивною, грубою, важкої, але не позбавленої своєї чарівності. І так як м’які меблі була не особливо поширена, має сенс укладати ліжко і крісла звіриними шкурами, або їх замінниками – саме так у стародавні часи досягали м’якості. Якщо ж для вас це варварство, то ніщо не заважає стрибнути на сотенку-другу років вперед і віддати перевагу повноцінної м’яких меблів. Але враховуйте, що загальні грубуваті обриси варто зберегти.

Вікна і двері

Двері варто вибрати масивні, дерев’яні, оковані залізом. А ось з вікнами, якщо ми говоримо про міській квартирі, все йде досить складно. Далеко не в кожному будинку можна поставити відмінні від стандартних вікна, а дизайн інтер’єру замку передбачає саме їх. Але через брак можливості поставити автентичні віконні прорізи, можна просто декорувати каменем раму і вибрати підходяще скло.

Освітлення

У замковій стилістиці сам Бог велів використовувати лампи, що імітують свічники, канделябри і масивні замкові люстри. Правда, з останніми потрібно бути уважніше – вони передбачають високі стелі, а далеко не кожна міська квартира може ними похвалитися.

Декор

Декор – ось що надає замкового стилю чарівність і затишок. Навіть якщо ви виконаєте в кам’яній обробці всі приміщення, саме грамотне декорування інтер’єру дозволить вам зберегти домашню атмосферу. Це і розписані настінні гобелени, і гірки (дійсно – м’які гірки) шкур тварин, і розписні картини. Для остаточного збереження антуражу можна додати стійки з лицарськими обладунками або вітрини зі середньовічною зброєю, але це придбання не тільки малофункциональное, але і дороге.

Висновок

В цілому, замковий інтер’єр не так вже і складний у виконанні, правда може вийти дорогим, особливо якщо брати великі площі. Зате він дуже атмосферен, по-своєму затишний і малораспространен в сучасних будинках.

І ви можете самі потурбуватися про його створенням, або дозволити професійних дизайнерів з компанії ТопДом створити для вас індивідуальний дизайн-проект інтер’єру. І не тільки створити – ми з радістю реалізуємо для вас ремонт.

Статті по темі

  • Англійський колоніальний стиль
  • Поєднання різних видів кам’яного облицювання з інтер’єрами будинку