“Бунгало” дуже цікавий стиль інтер’єру, тому що поєднує в собі, здавалося б, непоєднуваних рис.

Зміст:

 • Звідки взявся стиль і для кого він?
 • Особливості планування
 • Оздоблення
 • Меблі
 • ДекорЗвідки взявся стиль і для кого він?

Виник в Індії в кінці 19-го століття, отримав особливо широке поширення в Америці початку століття 20-го, він залишається актуальним і в наш час, завоював популярність у багатьох країнах. Будучи спочатку лише адаптацією індійського житла в побуті англійських колоністів, “бунгало” на сьогодні сміливо можна назвати одним із найвдаліших втілень зручного і затишного інтер’єру.

Створений для маленьких будинків, цей стиль дає відчуття простору, органічно вписується і квартири, і великі котеджі.

“Бунгало” добре пізнаваний і легкий у створенні при мінімумі правил і вимог до інтер’єру. Найголовніше, щоб використовувалося багато натуральних матеріалів, було досить просторо і затишно.Особливості планування

Особливо органічно стиль бунгало вписується в приміщення з великими вікнами і низькими стелями.

 • Велика вітальня, є центром всього будинку, розташовується відразу за вхідними дверима, хол або коридор відсутні.
 • Перед входом в будинок “бунгало” часто є велика веранда з місцями для відпочинку.
 • В квартирі таке подобу веранди можна перетворити балкон.
 • Навколо вітальні концентруються невеликі спальні та інші приміщення.
 • Центром вітальні, в свою чергу, є великий камін, перед яким всім домочадцям зручно збиратися і насолоджуватися спілкуванням під заспокійливу потріскування палаючих полін.
 • Характерно розташування каміна між вікон.

Практично ніколи будинки і квартири в стилі “бунгало” не бувають двоповерховими, так як це стиль горизонтально орієнтованого простору. Правда, бувають винятки, але в цьому випадку сходи треба максимально замаскувати — для “бунгало” вони абсолютно не характерні.

Кухня або кухонна зона невелика, їдальні як такої теж немає, є лише невелика зона з компактним обіднім столом.


Оздоблення

Одна з найхарактерніших особливостей — багато дерева:

 • паркетні підлоги,
 • обшиті вагонкою стіни,
 • залишені відкритими дерев’яні перекриття стін та стелі або прикрашений колодами стелю вписуються в стиль бунгало чудово.

Стіни, крім оздоблення деревом, можна обклеїти шпалерами, пофарбувати в один тон або з використанням трафаретів, покрити штукатуркою або тканиною. Але важливо, щоб вони не перетягували на себе всю увагу. Допустимо використовувати камінь і цегла, в оформленні каміна, наприклад.

Кам’яна підлога теж не буде виглядати чужорідним, хоча в житлових кімнатах буде комфортніше, якщо на підлогу постелити килим. Добре підходять до цього стилю східні килими і килими натуральних, не кричущих кольорів.

Колірна гамма стилю – натуральна. Всі відтінки дерева, зелені, води, піску, каменю. Красиво виглядає поєднання світлих тонів в будинку, вносять в інтер’єр легкість, і темних, надають йому грунтовність і теплоту.

Меблі

Легка, компактна, максимально функціональна: вбудовані шафи, облаштовані на підвіконнях лавки, розкладні ліжка, службовці роздільниками кімнат стелажі. Повинно бути багато вільного простору.

Вітається не масивні меблі з натурального дерева, бамбук та ротангові. Антикварні меблі додасть інтер’єру неповторність і шик.

Декор

Багато текстилю: штори, серветки, драпірування, покривала на диванах і ліжках, декоративні подушки. Замість штор можна використовувати жалюзі, переважно з дерев’яних ламелей або бамбукові.

Буфети можуть бути прикрашені вітражами, прозорими або кольоровими скельцями. Хенд-мейд, предмети зі скла, глини, міді відмінно підійдуть, але використовувати їх для декору треба помірковано, без надмірностей.

Стиль “бунгало” лаконічний і практичний. Тут повинно легко дихати і виникати відчуття близькості людини до природи. Навіть якщо “ваше бунгало” знаходиться в багатоповерхівці посеред кам’яних джунглів.


✽ ✽ ✽

Понад 4 тис фото прикладів красивих інтер’єрів в нашій галереї. Від класики до ультрасовременности. Який дизайн замовляють наші сучасники?