Сама назва стилю “Бохо” (переклад та скорочення від bohemian – богемний) натякає на якусь його винятковість, статусність, причастя до шару творчих вільнодумних людей. Унікальна особливість інтер’єрного стилю бохо в тому, що він одночасно і дорогий, і аристократичний, і строкатий, і навіть іноді недоладний.

В богемному інтер’єрі можуть органічно сплетаться еко – та етно-мотиви, елементи модерну і кітч, але кітч тонкий і майстерний. Поєднання непоєднуваного, відмова від яких-небудь рамок, самоіронія і якась “безуминка” — все це бохо.

Зміст:

 • Ідеологія стилю бохо
 • 3 шляхи створення бохо в інтер’єрі
 • Складові стилюІдеологія стилю

Для бохо характерно практично повна відсутність обмежень у використанні кольорів, фактур, форм і матеріалів. Цим він схожий з максималізмом і еклектикою, однак між ними є суттєві відмінності:

 • Максималізм являє собою не стільки повноцінний стиль, скільки явище, завданням якого є наповнення інтер’єру як можна великою кількістю меблів і декору.
  Богемний стиль може бути досить мінімалістичним — однак, ні в якому разі не аскетичним.
 • Еклектика відрізняється тим, що поєднує в собі відразу декілька стилів, в той час як бохо з’єднує окремі елементи, які можуть бути представниками одного стилю, і десятків стилів.
  Головне, щоб вся композиція мала якоїсь загальної аурою, “розповідала одну історію”.

Будинок або квартира в богемному стилі мають такі відмітні риси:

 • нагадують оселю затятого мандрівника або схожі з антикварними лавкою;
 • викликають образи хіпі, місця збору поетів, акторів і інших “вільних художників”;
 • асоціюються з кальяном і розслабленою музикою, затишком і неквапливістю;
 • при наявності дорогих елементів все одно виглядають більшою або меншою мірою “кричущо”, не випадково французьке слово boheme дослівно перекладається як “циганщина”;
 • інтер’єр зручний, адже представники богеми — сибарита, які цінують комфорт!

3 шляхи створення богемного інтер’єру

Створити інтер’єр в стилі “бохо” можна 3-я шляхами.

 • 1-й шлях найпростіший

Використовувати меблі і декор абсолютно будь-яких стилів і напрямків, підбираючи їх не за формою або матеріалу, а в єдиній кольоровій гамі. Бути може, одержаний результат буде більш спокійним, ніж ви очікували, але зате у вас не буде можливості “переборщити”.

 • 2-й шлях являє собою повну протилежність першому.

Тут всі предмети інтер’єру підбираються в єдиному стилі, а бохо народжується з всіляких поєднань кольорів, візерунків і фактур.

 • 3-й шлях, об’єднує в собі два перших.

Він тернистий і складний, і для його втілення вам знадобиться чудовий художній смак і почуття міри. Якщо ж все це є, значить, у вас вийде тонко поєднати кольори, форми, орнаменти і матеріали, створивши “маленьку всесвіт” творчої людини.
“Богемні персонажі”

Будучи стилем творчих, люблячих вишуканість і розкіш людей, бохо багато в чому і сам схожий на життя – трохи сумбурно, але яскраву і цікаву. Як в життєвих історіях, в бохо теж є “головні персонажі”, знайомство з якими допоможе при створенні богемного інтер’єру.

 • Строкатість

Створюючи інтер’єр бохо, приготуйтеся отримати справжнє “клаптева ковдра”, в якому ви зшиєте воєдино хутро і дерево, кування і лакові поверхні, мідь і ситець, предмети сучасного мистецтва і старовинні раритети.

 • Хендмейд, етніка, антиквариант

Все, що зроблено руками, наприклад, в’язані серветки і печворк, ідеально вписується в стиль бохо. Також богемний стиль складно уявити без речей з історією. Бабусин комод, привезена з дальньої поїздки африканська статуетка, китайська шкатулка — все, що близько і дорого господарям, займе в богемному інтер’єрі гідне місце.

 • Дорогі або незвичайні речі

Це можуть бути статуетки, дизайнерські меблі, картини, книги з мистецтва, виставкові каталоги та інші предмети, що підкреслюють “богемність” живуть у цьому інтер’єрі людей.

 • Зручність і ще раз зручність!

Ось один з девізів стилю справжніх сибаритів. Велика кількість текстилю, зручні меблі, художній безлад, свобода від будь-яких рамок і стереотипів: богемний інтер’єр — це інтер’єр в якому живуть, творячи і радіючи життя!
✽ ✽ ✽

Все ж бохо – стиль екзотичний і мало поширений. Найчастіше і практичніше використовувати лише його елементи в окремих кімнатах, що зазвичай ми робимо на практиці у своїй роботі.

У нашій галереї більше 4 тисяч фото інтер’єрів в екзотичних і звичайних стилях – дизайн кімнат у картирах і будинках на будь-який смак і гаманець.