Як раціонально і красиво оформити її

Висока стеля дає великий простір для фантазії, але іноді створює певні складності при створенні дизайну в приміщенні з ним. Наприклад, якщо сама кухня маленька, то в неї може виникнути “ефект колодязя”; якщо довжина і ширина кухні невеликі, при високій стелі вона буде сприйматися непропорційною.

Уникнути всього і створити зручний і стильний інтер’єр кухні з високими стелями можна, знаючи деякі особливості її оформлення.

Як зробити кухню з високою стелею пропорційної

Дуже хороший прийом, здатний “розширити” кухню – зробити стелю на кілька тонів темніше, ніж стіни. Занадто темний стеля може почати “тиснути”, але будучи лише трохи темніше, він буде здаватися трохи нижче і врівноважить пропорції кімнати.

При цьому відчуття простору не пропаде, і краса високої стелі зможе проявитися повною мірою.

Стіни в горизонтальну смужку або з горизонтальним візерунком, з великим орнаментом, а також меблі з великою кількістю горизонтальних ліній зроблять кухню візуально ширше. Яскрава меблі – теж хороший вибір для великої кухні, так як відволікає увагу від диспропорцій.

Як і щодо будь-якого іншого приміщення, у відношенні кухні актуально правило, що холодні світлі тони створюють відчуття простору, а темні і теплі навпаки, дещо звужують кімнату. Отже, маленьку кухню з високою стелею краще оформити в світлих холодних тонах.

Варіанти оформлення стелі

Сміливо можна використовувати навісні, і багаторівневі натяжні стелі, балки. Тим більше що багато сучасні матеріали не бояться вологості, тому відмінно підходять для кухні. Навісний або натяжна стеля на кухні хороший і з практичної точки зору – під ним можна провести вентиляцію або труби, в нього можна вмонтувати світильники.

Декоративні балки теж дозволяють замаскувати проводку, вмонтувати в них підсвічування. Балки гарні й тим, що надають затишок приміщення з високими стелями, не позбавляючи його обсягу.

Причому підібрати декоративні балки можна до інтер’єру практично будь-якого стилю. Особливо добре вони виглядають, якщо склепінчаста стеля.

Ефектно виглядає, коли з високої стелі звисає масивна люстра або кілька світильників.

Кілька способів зробити кухню з високою стелею більш зручним і стильним

Якщо у кухні не тільки висока стеля, але вона ще й велика, то дуже цікаво тут буде виглядати “острів” з розташованої над ним великий витяжкою. Можна зміцнити на витяжці або безпосередньо на стелі раму і вішати на неї каструлі, черпаки та інший посуд. Це цікаво виглядає і дуже зручно.

Завдяки високій стелі можна вибрати великі, “стеля” навісні шафки – на їх верхні полиці можна поставити предмети, якими рідко користуються, або, якщо засклені шафки, розставити там декоративний посуд або сувеніри.

Важливо пам’ятати, що хоча б до першої полиці навісного шафки повинно бути легко дістати рукою. Якщо навісні шафки порівняно невисокі, то краще залишити більше місця між їх верхи та стелею, ніж вішати його дуже високо. Тим більше, що розставити предмети декору в інтер’єрі кухні з високими стелями можна і наверх шафок.

Якщо висока стеля розташований під кутом до підлоги, то простір над шафками можна цікаво обіграти, зробивши його одночасно і функціональним і декоративним.