Зміст:

 • Які нюанси потрібно взяти до уваги, оформляючи ванну в червоному кольорі?
 • Кому підійде ванна кімната з переважанням червоного, а кому від такого рішення варто відмовитися.
 • Переваги червоного і його недоліки в приміщенні
 • Варіанти комбінацій
 • Ідеї і загальні організаційні моменти
 • ВисновокЯкі нюанси потрібно взяти до уваги, оформляючи ванну в червоному кольорі?

Коли в минулому залишилися традиційні стандарти щодо оформлення ванних кімнат, дизайнери стали задіяти насичені і яскраві кольори, серед яких червоний тон займає далеко не останнє місце. Зважаючи на його особливостей, важливо при оформленні червоної ванної кімнати враховувати ряд нюансів:

 • Важливо, щоб не тільки вам, але й іншим членам сім’ї забарвлення підходила.
 • Переважання занадто яскравого і насиченого тону може стомлювати і перевантажувати зір. Але якщо буде домінувати більш м’який відтінок, приміщення стане випромінювати заряд енергії, бадьорості, натхнення і теплоти.
 • Якщо перестаратися в оформленні, червоний може асоціюватися з вульгарністю і несмаком.
 • Різноманітність відтінків у поєднанні з різноманітністю фактур оздоблювальних матеріалів дозволяє створювати багато варіантів дизайну ванної червоного кольору. Але при цьому важлива допомога експерта, який підбере відповідний варіант, враховуючи площу приміщення, ступінь освітлення, обраний стиль і інші деталі.
 • Також завдяки достатку відтінків, червоний можна задіяти в різних типах приміщень для ванної кімнати. Про це детальніше ми розповімо розділі “Ідеї та загальні організаційні моменти”.Кому підійде ванна кімната з переважанням червоного, а кому від такого рішення варто відмовитися

Ванна кімната – особі місце в оселі. В ній люди не тільки проводять гігієнічні процедури, а й отримують емоційний заряд.

Комусь важливо відчувати спокій і умиротворення, а комусь- потік енергії, лідерство і бажання рухатися вперед. Ванна в червоному кольорі підійде саме у другому випадку. Таким людям, навіть вмиваючись перед сном, важливо відчувати силу, якій підживлює червоний. Також приміщення з такою забарвленням буде по душі пристрасним натурам і екстравертам.

Але навіть у цьому випадку забарвлення варто розбавити з більш спокійними тонами, щоб вона не стала надто хвилювати і провокувати агресію.

Ванна в червоних тонах – не найкраще рішення для гіперактивних людей (не плутайте з экстравертами), осіб з вираженим холеричним темпераментом. Також це не самий оптимальний вибір для меланхоліків, так як забарвлення здатна їх придушувати і дратувати.

Якщо ви належите до типу людей, яким потрібно бути обережними при оформленні дизайну ванної в червоних тонах, але вам сподобалася ця забарвлення, пам’ятайте, є чимало компромісних рішень. Наприклад, задіяти червоний помірної насиченості разом з білим, віддавши перевагу останньому.


Переваги червоного і його недоліки в приміщенні

Пропонуємо розглянути основні плюси і мінуси червоних тонів в приміщенні:
Переваги забарвлення:

 • Створює відчуття свята й урочистості, що в свою чергу піднімає настрій і викликає позитивні емоції.
 • Підвищує фізичну активність, підживлюючи енергією.
 • Теплі тони зорово зігрівають приміщення.
 • Ефектно виглядає на глянцевих поверхнях в інтер’єрах в сучасних стилях (авангард, хай-тек і т. д.), даруючи відчуття свіжості і чистоти.
 • Дорого розкішно та вишукано виглядає в таких стилях, як бароко, класика та ампір.

До недоліків забарвлення в приміщенні варто віднести ймовірність перебору з насиченістю, що не піде на користь психологічного самопочуття і обстановці. При порушенні правил комбінації червоний інтер’єр ванної кімнати може красти простір і зробити приміщення незатишним.


Варіанти комбінацій

Розглянемо основні варіанти поєднань з червоним при оформленні ванної кімнати.

 • Білий

Червоно-біла ванна – одна з найбільш виграшних комбінацій, яка добре підходить під більшість приміщень. Білий розбавить інтенсивність червоного і додасть приміщенню легкості і легкості. Обстановка стане теплою і затишною, якщо вибрати теплий червоний тон і кремовий відтінок білого.

Червоно-білий дизайн ванної буде ефектно виглядати, коли домінує білий. У такому разі червоним виділяють великі деталі і акценти. Стильне і нестандартне рішення – червона сантехніка на тлі білих стін з невеликими вкрапленнями червоного.

У невеликих приміщеннях доречно рівність двох кольорів, але не забудьте при цьому ввести третій колір як вкраплень. У невеликій кімнаті зробіть головним білий, а в просторому приміщенні дайте розкритися червоному.

 • Чорний

Чорно-червона ванна кімната – це ефектне, контрастне і в той же час складне поєднання. Такий непростий дует потрібно вміти правильно застосовувати, тоді він наповнить приміщення розкішшю, багатством та виразністю.

Таке рішення підійде для великих приміщень з хорошим штучним і денним освітленням. У маленьких ванних дует буде сильно крадуть простір.

Найкраще у ванній кімнаті чорно-червоного кольору зробити головним червоний. Наприклад, стіни і великі предмети зробити червоного кольору, але різних тонів, а підлога – чорного. Але при цьому варто ввести третій колір, щоб розбавити насиченість. З таким завданням вдало впорається білий.

Нерідко дизайнери роблять обидві забарвлення з хорошою насиченістю домінуючими. Звичайно, навіть у великому приміщенні таке рішення візуально забере трохи площі. Але результат буде того коштувати – приміщення стане “живим”, виразним і притягує погляд.

 • Персиковий

Спокійний і ніжний персиковий ефектно поєднується з енергійним і насиченим червоним. Комбінація легка для сприйняття, вона зігріває і наповнює приміщення енергією літа і квіткових полів.

Забарвлення ефектно виглядають у рівноправному дуеті як у великих, так і середніх за площею приміщеннях. У маленьких кімнатах на перший план варто вивести персиковий, а у великих – червоний. Додатковими кольорами можуть виступати рожевий і білий.

Ідеї і загальні організаційні моменти

 • Якщо приміщення невеликого розміру, то краще за все в якості домінуючого вибирайте червоний тон помірної насиченості і поєднуйте його з кольорами, які візуально збільшують простір (білий, персиковий, пастельна гама).
 • Насиченого тону червона ванна – хороший вибір для великого приміщення. Тоді червоний можна поєднувати з іншим насиченим кольором і створювати ефектні контрасти (синій, фіолетовий, жовтий, чорний).
 • Необов’язково у ванній кімнаті в червоному кольорі робити всі стіни. Обстановка буде виразною, навіть якщо їм обробити одну зі стін, наприклад, плиткою або мозаїкою.
 • Сантехніка червоного кольору виглядає шикарно, але знайти її проблематично, ціна буде високою, але результат буде того коштувати.
 • Червона меблі для ванної – теж не продукція масового виробництва і з великою ймовірністю її доведеться робити на замовлення. Дорого, але результативно – у вас буде ексклюзивна обстановка.Висновок

Незважаючи на свою специфіку і виразність, червоний – досить компромісний колір, який вдало виглядатиме у ванних кімнатах різних типів. Головне – його правильно скомбінувати і оформити.

✽ ✽ ✽

Ще більше 230 фото-ідей дизайнерського оформлення ванної кімнати – в різних кольорах, в тому числі і в червоних тонах.
Дивіться і отримуйте заряд натхнення!