Фен шуй в інтер’єрі: поради східних майстрів

Древнє китайське вчення розповідає, як досягти гармонії при облаштуванні будинку та квартири.

Зміст:

 • Досягнення рівноваги
 • Організація простору в дизайні інтер’єру по фен шуй
 • Фен шуй в інтер’єрі кухні
  • Організація простору
  • Кухонні меблі за правилами
 • Інтер’єр вітальні фен шуй
  • Дизайн вітальні по фен шуй: поради
 • Інтер’єр спальні по фен шуй
  • Принципи планування
  • Правильне розміщення ліжка
 • Дзеркало в інтер’єрі фен шуй
 • Кольори в дизайні фен шуй
 • Стиль фен шуй: квіти в інтер’єрі
  • Щоб рослини приносили удачу
 • Картини в інтер’єрі по фен шуй: як витримати баланс
 • Талісман любові та відродження
  • Які можна скласти композиції

Досягнення рівноваги

Назва даоської філософії перекладається як «вітер і вода». Теоретично це пошук гармонії в собі та навколишньому світі. На практиці – рекомендації, яких дотримуються при будівництві, ремонті і переплануванні житла. Головне завдання – активувати потоки позитивної енергії Ци і захистити приміщення від негативної Ша.

Організація простору в дизайні інтер’єру по фен шуй

В будинку виділяють сектору, найбільш сприятливі за географічним положенням:

1. Північ – зона кар’єрного росту та особистих досягнень, найкраще місце для домашнього офісу.
2. Північно-Схід – мудрість і знання, добре підходить для бібліотеки, облаштування робочого місця дитини і дорослого.
3. Схід – зона сім’ї і здоров’я. Тут мають вітальню або кухню.
4. Південно-Схід – пов’язаний з багатством. Китайці радять розміщувати в цій стороні шафу або сейф, письмовий стіл з ноутбуком.
5. Південь – уособлює самореалізацію і славу. Теж відмінно підійде для кабінету.
6. Південно-Захід – тісний зв’язок з шлюбом, коханням, інтер’єр будинку фен шуй вважає це місце ідеальним для спальні.
7. Захід – царство дітей і творчості. Кімнату для дитини краще організувати саме тут.
8. Північно-Захід – подорож і домашні помічники. В цій стороні варто виділити комору зі спортивним інвентарем та побутовою технікою.

Розповімо рекомендації щодо оформлення конкретних приміщень.

Фен шуй в інтер’єрі кухні

Основні правила стосуються місця розміщення кухні та оздоблення внутрішніх площин:

 • Сприятливим вважають розташування на східній, південній або південно-східній стороні будинку, де багато сонця. На півночі – вкрай небажано.
 • У разі вільного планування не варто відводити кухонній зоні центр квартири.
 • В приміщення веде тільки одна двері. Якщо їх більше – енергетичний баланс порушиться.
 • Вхід на кухню не має бути видно з передпокою, щоб Ци не витікала.
 • Негативно позначиться сусідство з санвузлом.
 • Стеля потрібен однорівневий, без штучних балок і підвісних конструкцій, які його дроблять.
 • Від подіумів і сходинок фен шуй в дизайні кухні теж рекомендує відмовитися.

Скорегувати недотримання цих порад можна двома способами: тримати кухонні двері постійно закритою або повісити на прохід «музику вітру», яка завадить сприятливої енергії вислизнути і одночасно захистить кухню від негативних вторгнень ззовні.

Організація простору

Особливість приміщення – в присутності двох супротивних стихій: вогню і води. Щоб уникнути пов’язаних з цим конфліктів і розладів, дизайн інтер’єру кухні по фен шуй радить виділити в плануванні три зони: плиту, холодильник, кухонну мийку.

Побутову техніку потрібно розподілити по секторах з урахуванням стихій. Приміром, мікрохвильову піч не варто встановлювати поряд з раковиною або холодильником.

Кухонні меблі за правилами

Місце під стелею потрібно по максимуму звільнити, щоб не заважати руху Ци. Тому краще обійтися без верхніх підвісних шаф, замінити їх на відкриті полиці або шафи з прозорими або дзеркальними дверцятами. У меблів вітаються плавні округлі лінії, без гострих кутів.

У китайському вченні стіл як предмет асоціюється з обгрунтованістю і постійністю. Тому скляні стільниці в інтер’єрі кухні по фен шуй неприпустимі, в крайньому випадку прозору площину потрібно застелити щільною скатертиною.

Кращі форми для обіднього столу – кругла і овальна. У прямокутних і квадратних моделей кути, спрямовані на людей, що несуть шкідливий енергетичний заряд.

Інтер’єр вітальні фен шуй

Головна кімната повинна зайняти найбільше приміщення. Якщо дозволяє планування, її розширюють за допомогою дзеркал. Бажана геометрія – прямокутник або квадрат, т. к. нестандартна конфігурація засмутить протягом Ци.
Сприятлива орієнтація – схід, південь або південний захід.

Дизайн вітальні по фен шуй: поради

 • Меблі потрібно розставити так, щоб створити якомога менше гострих кутів та виступів. Особливо небезпечні в енергетичному плані кути, спрямовані на стіл або вхід в кімнату. Замаскувати такі зони допоможуть драпірування, квіти, в’юнкі рослини.
 • Краще, якщо диванна група утворює квадратну, овальну, восьмикутну композицію і займає місце посередині кімнати. А ось розташовувати її Г-образно не варто.
 • Сидять на кріслах і дивані повинні вільно бачити співрозмовника і центр кімнати. Меблі слід звертати спинкою не до вікон і дверей, а до стін.
 • Встановлені зовсім близько до дверей стільці будуть блокувати проникнення Ци в кімнату, тому майданчик біля дверного отвору краще не займати.
 • Як і на кухні, для оформлення вітальні по фен шую важливо вибрати круглий або овальний журнальний столик або обідній стіл (якщо місце відпочинку сусідить з їдальні).
 • Ізолювати приміщення від інших кімнат глухий дверима недобре: Ци буде застоюватися. Не підходить і інший варіант, коли у вітальні – кілька дверей: так позитивна енергія швидко розсіюється. Затримати її вийде, якщо прикрити дверні прорізи драпіруванням.

Головне правило – розстановка меблів не повинна перешкоджати життєвої енергії Ци. Замість громіздких, масивних предметів краще використовувати витончені, акуратні форми. Шафи, стелажі, гірки не можна ставити біля дверних або віконних прорізів, це обмежить доступ сприятливих потоків зовні. Оптимальне місце – вздовж суцільних стін і в кутах кімнати. У дзеркальних фасадів шаф не повинні відображатися двері і сходи.

Для диванної групи фен шуй в інтер’єрі вітальні радить вибирати моделі на ніжках, щоб енергія вільно циркулювала під кріслами і сприяла гарному відпочинку.

Інтер’єр спальні по фен шуй

Площа спальної кімнати завжди повинна бути менше вітальні, т. к. по східній філософії асоціюється з Інь, а вітальня – з Ян.

Принципи планування

Відновлювати сили потрібно в спокійній обстановці, тому спальню розташовують подалі від вхідних дверей. Вважається, що подібне сусідство приводить до приватним хвороб.

Не можна відводити для сну приміщення в кінці коридору або перпендикулярно до нього. Якщо кілька спалень, їх слід розміщувати на одній стороні коридору, а не навпроти один одного. Коли дотримати це правило не виходить з технічних причин, поряд з протилежними кімнатами потрібно повісити дзвіночки (вони зруйнують протистояння енергій).

Фен шуй в інтер’єрі спальні не радить облаштовувати опочивальню поруч з кухнею. Але якщо вибору немає, то до загальної стіні не можна присувати одночасно плиту і ліжко.

Відчуття пригніченості виникне у домочадців, коли вікна кімнати виходять на водоймище. У внутрішньому оздобленні теж варто відмовитися від проявів водної стихії: акваріума, фонтану, картин з морями і ріками.

Приміщення повинно мати квадратну або прямокутну форму. Трикутна або Г-образне планування порушить баланс.

Правильне розміщення ліжка

1. Ліжко не повинна стояти ізножьем до дверного отвору.
2. Неприпустимо, щоб узголів’ям або ізножьем ліжко дивилася на вікно.
3. Ложе не можна розташовувати на прямій лінії між вікном і дверима, інакше плавне протягом Ци перетвориться в хаотичну.
4. Дизайн спальної кімнати за вченням фен шуй не рекомендує встановлювати ліжко в кут або під стельовими балками. Важливо стежити, щоб інша корпусні меблі не направляла свої гострі кути на спальне місце, – це сприймається як енергетичні стріли.
5. Сплячі люди не повинні відбиватися в дзеркалі.

Суворо забороняється купувати вживану ліжко, оскільки вона зберігає ауру попередніх власників. Прямокутна спинка несе здоровий і сильний заряд, але її кути повинні бути закругленими. А ось спинка з перекладинами, ймовірно, принесе невдачі.

Часто люди вішають над ліжком величезні картини, книжкові полиці, фотографії. В інтер’єрі кімнати по фен шуй прийнятні тільки картини з позитивними і спокійними сюжетами – ніяких штормів, битв, похмурих лісів. Фото померлих родичів у спальні неприпустимі, можна вішати тільки свої.

Дзеркало в інтер’єрі фен шуй

У східній традиції це потужний магніт, здатний притягнути енергію як з позитивним, так і негативним зарядом.

Обов’язково потрібно повісити хоча б одне дзеркало розміром в повний зріст. Причому такого, щоб над верхівкою ще залишалося місце – символ кар’єри і поповнення сімейного бюджету.

Всі дзеркала в дизайні інтер’єру по фен шуй потрібно оздоблювати, щоб енергія не губилася. Рівномірний розподіл відображають поверхонь по будинку допоможе плавного кругового руху Ци.

 • У передпокої не можна вішати дзеркало навпроти вхідних дверей, проходу в санвузол, а також на сходи.

Це загрожує тим, що Ци не затримається в квартирі, і мешканцям загрожують хвороби і проблеми з фінансами. Сприятливо, якщо в дзеркалі відіб’ється «музика вітру» або квітку з вхідної зони.
У тісному передпокою, де погляд відразу впирається в протилежну глуху стіну, краще розмістити там дзеркало, але трохи змістивши щодо вхідної арки. Дзеркальні фасади шафи-купе створять “коридор”, Ци легко проникне за нього у внутрішній простір житла.

 • Категоричне табу – поміщати дзеркальну площину на саму вхідні двері, тому що Ци взагалі не зможе потрапити в житло.

Інтер’єр фен шуй з дзеркалами радить встановлювати їх на лицьову частину двері в санвузол.

 • При оформленні спальні доведеться відмовитися від відображають стель.

У дзеркалі не повинна бути видна ліжко. Найкраще місце для нього – туалетний столик в кутку кімнати. Кругле за формою дзеркало заспокоює і врівноважує потоки, а рами з кутами, навпаки, притягують потоки, які заважають сну.

 • У дизайні їдальні східні майстри рекомендують встановлювати дзеркало так, щоб у ньому відбивався накритий стіл. Це залучить у сім’ю достаток.

 • Дзеркала в інтер’єрах вітальні фен шуй потрібно розташовувати навпроти вікон, якщо з будинку відкривається гарний вид.

Такий прийом наповнить житло природною гармонією.

 • У ванній кімнаті можна активувати позитивну енергію, якщо розмістити два дзеркала один навпроти одного: з внутрішньої сторони дверей на стіні.

А ось використовувати дзеркальну плитку недобре, оскільки вона асоціюється з тріснутою поверхнею.

Східні мудреці переконані: дзеркала повинні бути гладкими, без елементів декору, написів, малюнків (вони спотворюють інформацію). А найважливіші в фен шуй предмети інтер’єру – дзеркала Багуа. Це круглі талісмани, обрамлені кільцем триграм. Їх завдання – притягувати негативну енергію і нейтралізувати її з допомогою природних стихій.

Кольори в дизайні фен шуй

Використання одних фарб і виключення інших створить в оформленні енергетичну рівновагу.

 • Червоний

Активність, сила, пристрасть, символ благополуччя. Разом з золотим привертає в будинок і квартиру грошову удачу. Комбінувати з блакитним і чорним (стихія Води) небажано. Червоний покаже себе з кращого боку в кімнатах для занять спортом, творчої роботи. Застосовувати потрібно обережно: надлишок кольору в інтер’єрі по фен шуй перетворить порядок в хаос, спровокує спалахи гніву.

 • Помаранчевий

Енергійність червоного плюс добродушність жовтого, на виході – заряд творення і благополуччя. Стимулює розум, фантазію, покращує пам’ять, налаштовує на спілкування. Рекомендується при оформленні вітальні, дитячої, в громадських інтер’єрах – для кабінетів і прийомних.

 • Золотий

Символ пошани і поваги. Поглиблюють позитивні емоції, почуття власної гідності. Вважається, що відтінки золота залучають гроші.

 • Білий

Чистота помислів, безтурботність і невинність. Збуджує прагнення до знань, точним наукам, навчання ремеслам. Білий колір для інтер’єру фен шуй – це асоціація із сонячними променями, залучають у житло Ци. Однак не можна створювати абсолютно білі приміщення, вони холодні і викликають тривогу.

 • Блакитний

Асоціюється з водою, небесами. Заспокоює, утихомирює, спонукає до вивчення світу і самосозерцанию. Загострює в людині духовний початок, інтуїцію. Ідеально підходить для дизайну куточка медитацій. Необов’язково фарбувати в блакитний все приміщення, в інтер’єрі квартири по фен шую вистачить одного предмета з блакитним відтінком.

 • Зелений

Весна і розвиток. Пом’якшує емоції, виліковує наслідки стресу. Добре підходить для оформлення спальні, дитячої, в офісі – для обробки кімнати відпочинку. Комбінація червоний+золотої+зелений закликає в будинок багатство.

 • Фіолетовий

Духовний розвиток, загострене чуттєве сприйняття. В залежності від настрою дивиться, дарує йому спокій або заряджає енергією. Допомагає зосередитися і досягти матеріального достатку.

 • Жовтий

Веселощі, оптимізм, удача. Жовті кольори в дизайні інтер’єру по фен шуй залучають у квартиру тепло, сімейне щастя, покращують настрій і активізують позитивні думки.

 • Чорний

На відміну від західного сприйняття чорний не несе смуток і жалобу. Більше пов’язаний з магією, загадкою. Краще використовувати кілька чорних штрихів в дизайні добре освітленої кімнати – це збалансує протягом Ци.Стиль фен шуй: квіти в інтер’єрі

Вчення розповідає про п’ять основних рослинах, які благотворно впливають на домашнє оточення.

 • Півонія – символ багатства, поваги, сильної любові. У період 20-денного цвітіння його пишні бутони асоціюють з фінансовим благополуччям сім’ї. Чудовим знаком достатку, що передається через покоління, стане деревоподібна півонія в саду. Він живе до 100 років.
 • Хризантему з усіх живих квітів фен шуй для інтер’єру вважають супутницею щастя і веселощів. Посаджена поряд з будинком, вона уособлює затишок.
 • Біла магнолія – ключ до щирості і чистоти душі. Більше пов’язаний з жіночою енергетикою.
 • Орхідея в дизайні виступає символом невинних помислів, як і магнолія.
 • Лотос – священна квітка в індуїстських і буддійських традиціях, знак гармонії і духовного зростання. Якщо вдома розмістити зображення лотоса, це посилить творчий дар.

Крім видової приналежності фен шуй оцінює квіти в інтер’єрі з точки зору їх забарвлення. І тут спрацьовують принципи, про які ми розповіли у розділі про сприятливої колірній гамі.

Щоб рослини приносили удачу

Китайці радять дотримуватися п’яти правил при розстановці квіткових композицій.

1. У східній частині будинку не потрібно ставити рослини з колючками і шипами.
2. Як тільки живі квіти у вазі починають в’янути, їх слід прибрати з кімнати. Розкладання і гниття притягує негативну енергію.
3. Якщо два-три бамбукові стебла перев’язати мотузкою – це допоможе гідно справлятися з життєвими негараздами. А гілочка соснового дерева приверне довголіття.
4. Грошове деревце буде краще «працювати» магнітом для багатства, якщо поставити його в східному або південно-східній стороні.
5. Якщо доглядати за живими рослинами важко, то квіти в інтер’єрі фен шуй можуть бути штучними, з листям з шовку. Але краще все-таки справжні.

Картини в інтер’єрі по фен шуй: як витримати баланс

Розміщувати будинки зображення з випадковим сюжетом – необдумано. При виборі потрібно пам’ятати про правила:

 • Репродукція повинна випромінювати спокій і безтурботність, викликати позитивну емоцію. А ось якщо сюжет подобається, але сам дарувальник – ні, то і від подарунка слід відмовитися.
 • На картинах в інтер’єрі фен шуй не повинно бути батальних епізодів, природних катастроф, хижих птахів і агресивних тварин. Такі сюжети однозначно поміняють енергетику будинку в гіршу сторону.
 • Негативний ефект вийде, якщо повісити на стінах портрети померлих знаменитостей або своїх покійних родичів.
 • Абстрактні сюжети важко “прочитати” з точки зору міститься в них заряду. Вони можуть мати як позитивний, так і негативний вплив. Символи, ієрогліфи, руни, значення яких невідоме, – теж потенційно небезпечні.
 • Фен шуй для інтер’єрних картин радить вибирати акуратно сюжети із зруйнованими будівлями, тріснутою посудом і навіть з літніми людьми. Вважається, що вони несуть руйнування.
 • Масивні рами перешкоджають руху Ци. Шлях картина буде або зовсім без обрамлення, або з легкою конструкцією.
 • Кілька репродукцій в одному приміщенні можуть перекривати енергетику один одного. Краще вішати одне полотно на кімнату.

Підбирати картину для дизайну інтер’єру по фен шуй варто виходячи з призначення приміщення.

У спальні органічно виглядають сюжети з сонячними лісовими галявинами, букетами квітів, метеликами.

Якщо у вітальні часто збираються друзі і звично гучне спілкування, – прийнятні активні історії: скачуть коні, злітають фламінго. Якщо це місце для сімейних зустрічей, атмосферу підтримають мирні зображення тварин з дитинчатами.

Посилити енергетику на кухні допоможуть картини з переважаючими зеленим і червоним кольорами: яскраві маки, натюрморти зі стиглими фруктами, пейзажі. Подвоять тепло вогнища красиво намальовані готові страви.

У передпокої стиль фен шуй в інтер’єрі воліє полотна із зображенням гір і сонця, які активують всі позитивні енергії.


Талісман любові та відродження

У будинку обов’язково повинні бути метелики. Для сімейних пар це символ любові і радості, для самотніх людей – помічник у налагодженні особистих відносин. Якщо використовувати не одна комаха, а два чи групу, їх вплив зростає.

Метелики в інтер’єрі по фен шуй уособлюють безсмертя, відродження душі. Тому використовувати в декорі засушених комах не можна.

Які можна скласти композиції:

• “музика вітру” з метеликами принесе щастя у дім;
• металеві фігурки з кристалами і стразами посилять подружню пристрасть;
• срібні або золоті – виконають пов’язані з любовними відносинами бажання;
• дерев’яні підтримають гармонію в сімейній парі.

Ідеї фен шуй в домашньому дизайні – засіб внести в простір гармонію і підтримувати її. Але вихованому в західній культурі людині слідувати китайським догмам наосліп, не прислухаючись до власних відчуттів, було б не дуже розумно.

Поселити в будинку мир і процвітання, спираючись на східну філософію, при цьому грамотно зонувати і доречно декорувати кімнати вам допоможуть дизайнери студії інтер’єрів “ТопДом”.