Екзотика в елітному інтер’єрі – як її додати грамотно і елегантно

Із закордонних поїздок люди привозять масу предметів: від дрібничок до меблів, все це гордо розставляють в будинку, демонструючи гостям заморські дивини. Часом такий “мисливський інстинкт” нагадує звички сороки тягнути в будинок все яскраве і незвичайне.

Має екзотичний інтер’єр право на життя в межах респектабельного будинку? Поспішаємо порадувати любителів оригінальних стилів: додавання етніки в елітний дизайн може стати вдалим ходом. Але важливо правильно поставитися до підбору предметів і створити відповідне оточення, яке не порушить гармонію будинку.

Зміст:

 • Що таке екзотика в інтер’єрі?
 • Історичні традиції екзотики в будинках?
 • Підходить екзотика особисто Вам?
 • Алгоримт по створенню 100% екзотичного інтер’єру


Що таке екзотика і екзотичні стилі в інтер’єрах?

Строго кажучи, екзотика – це всі неєвропейські стилі. Африка і Японія, Індія і Арабський Схід, Латинська Америка і Гаваї. Але для елітного дизайну підходять далеко не всі. Крім того, є стилі, які в одних кімнатах будуть виглядати вишукано, а в інших досить дивно.

Наприклад, колоніальний стиль доречний для кабінету або вітальні і відмінно поєднується з класикою. Японська – хороший для вітальні та спальні в стилі мінімалізм. Африканський і арабська найкраще підходять для екзотичного інтер’єру великих рекреаційних зон в приватному будинку (басейн, кальянна, камінний зал), і в цих приміщеннях можна повністю відтворити атмосферу стилю.Історичні традиції екзотики в будинках

Захоплення чужинецькою культурою виникло саме серед аристократії. Найбільше досягли успіху в цьому англійці, громадяни однієї з найбільш великих імперій-колонізаторів. Незалежно від цілей поїздки в колонії – місіонерських або військових – респектабельні великобританці привозили з далеких країн дивовижні речі, які займали почесне місце в благородних будинках.

Все здавалося незвичайним і вражала уяву скептичних жителів туманного Альбіону, тим більше що зазвичай це були невеликі, дійсно оригінальні предмети. Їх кількість було некритичним, екзотика в інтер’єрі не порушувала благородства звичної обстановки.

Розміщувалися дивини зазвичай у кабінеті господаря, доповнюючи його респектабельність атмосферою азарту, полювання і подорожей. Найпоширеніша екзотика привозилася з Індії, Китаю, Арабського Сходу і Африки. Трохи пізніше додалися предмети, привезені з тропічних островів у Тихому океані.

Це був один із вдалих прикладів благородної еклектики, який благополучно дожив до нашого часу і навіть не розгубив привабливості.

Підходить екзотика особисто вам?

Бажання втілити екзотичний дизайн інтер’єру може пояснюватися різними причинами, включаючи потребу справити враження на гостей.

Але власникам елітного будинку варто добре подумати і відповісти на 3 питання:

 • чи вас дійсно захоплює ця культура, чи знаєте ви про неї більше, ніж ваші партнери по бізнесу і родичі;
 • чи комфортно ви почуваєте себе в оточенні її незвичній енергетики;
 • здатні ви вчасно зупинитися у придбанні екзотичних предметів, щоб не перетворювати свій будинок у філію етнографічного музею.

Якщо в чомусь сумніваєтеся, подумайте, чи внесення незвичайних елементів дійсно відображати вашу індивідуальність. Адже елітний інтер’єр – це насамперед відображення особистості власника, а не розкішна ширма для пафосу. Розкіш можна підкреслити і іншими стилями, наприклад, класикою.

Але якщо на всі питання ви впевнено дали ствердну відповідь, – мабуть, у вас є всі шанси для створення гармонійного союзу вашого елітного будинку і екзотики.


Алгоримт по створенню 100% екзотичного інтер’єру

Всім власникам елітних будинків, які захоплюються екзотикою, порадимо алгоритм, який гарантує дійсно неймовірний і професійний ефект:

 • Особисто відвідати країну, культура якої справила на вас враження.
 • У поїздці обов’язково побувати не тільки в крамницях національних сувенірів, але і в респектабельних будинках, оформлених за національним традиціям.
 • Обзавестися дизайнером або декоратором, який має досвід створення не тільки елітних, але і екзотичних інтер’єрів (цілком підійдуть і ті, хто вже оформляв престижні національні ресторани).
 • Після обговорення деталей обстановки знову відправитися в обрану країну (бажано взяти з собою дизайнера) і на місці обговорювати нюанси покупки предметів меблів і аксесуарів у солідних компаній-постачальників.

✽ ✽ ✽

І, саме головне, завжди пам’ятайте про те, що екзотика в домашньому дизайні хороша лише в якості доповнення. Як приправа до основної страви, вона додає гостроти і пікантності в атмосферу благородної елегантності вашого елітного будинку.