Дизайн їдальні в приватному будинку

Ми розповімо про головні секрети створення столової кімнати в будинку, в атмосфері якої ви і ваше оточення отримає задоволення не лише від спільної трапези, але і від розкоші спілкування.

Зміст:

 • Потрібна окрема їдальня
 • Планування їдальні
 • Площа
 • Кухня + їдальня
 • Додаткова меблі
 • Вітальня + їдальня
 • Колірна палітра і обробка
 • Освітлення
 • Аксесуари
 • Їдальня + кухня + вітальняПотрібна окрема їдальня?

Їдальня як окреме приміщення, призначене виключно для трапези, була атрибутом аристократичного особняка ще кілька століть тому. Навіть зараз в більшості європейських країн кухню воліють робити невеликий, а їдальня – це особлива територія, і нікому не прийде в голову обмежувати її в правах. Так прийнято навіть у колі середнього класу.

Власники будинків швидше, пожертвують розмірами вітальні або спальні, ніж відмовлять собі в задоволенні обідати і приймати гостей в окремій просторій кімнаті. Серед російської еліти досить швидко поширилися ці правила, і зараз їдальня в заміському будинку – ознака хорошого тону.

Французькі декоратори (творці мистецтва красивого столу “art de la table”) стверджують, що для оформлення вишуканої їдальні недостатньо просто прикраси, – тут потрібна ще й певний “артистизм”, володіння секретами хороших рестораторів. До того ж саме у Франції до цих пір в особливій ціні мистецтво спілкування за столом, тонкого і аристократичного, за всіма правилами жанру.
Планування їдальні в будинку

Оптимальний варіант розташування – поряд з вітальнею, логічно розмістити між ними не двері, а відкритий отвір. Якщо вітальня більше 60-70 кв. м, а гостей у вас збирається не дуже багато, можна вибрати і “американський варіант” – вітальня-столова в приватному будинку, хоча, звичайно, це буде свого роду компромісом.

Але краще, щоб їдальня все ж була окремою кімнатою, оформленої з особливим шармом.


Площа

Розміри їдальні розрахувати досить просто: необхідно орієнтуватися на розміри обіднього столу.

Якщо ви робите вибір на користь раскладывающейся моделі, то враховуємо максимальні розміри. Для комфортного розміщення 8-12 чоловік тільки стіл зі стільцями може займати близько 6 кв. м. Додамо можливість вільного проходу – приблизно 6 кв. м і площу, зайняту іншими меблями. Отримаємо мінімальну площу їдальні – близько 15-16 кв. м.

Але якщо мова йде про дизайн їдальні в будинку, має сенс збільшити розміри в 1.5-2 рази, тобто до 25-30 кв. м. Це і буде оптимальний варіант, при якому їдальня стає повноцінною деталлю респектабельного житла.

Обідня група на об’єднаній кухні-їдальні

У випадку, коли їдальня по плануванню об’єднується з кухнею, зберігається поділ зон на робочу (готування) і обідню.

Кухня-столова в приватному будинку має смисловий центр – обідню групу, що складається із столу і стільців.

Якщо ви віддаєте перевагу класичний варіант, стіл обов’язково повинен бути об’ємним, з масиву дерева. У сучасних варіантах ефектно виглядають скляні столи з хромованими або дерев’яними ніжками, а також з обробкою з дорогої шкіри.

Дизайн кухні-їдальні в будинку впливає на вибір форми столу: для класики практично будь-яких напрямків кращі прямокутник або коло. Сучасні види столів мають більший розкид – від мінімалістського суворого прямокутника до складної форми у вишуканому гламурі.Додаткова меблі

Інтер’єр кухні їдальні в приватному будинку передбачає крім обідньої групи використання супутньої меблів:

 • буфет для зберігання посуду, столового текстилю та приладів,
 • вітрини для красивих предметів сервіровки і колекційних речей,
 • консольні столики для розміщення прикрас,
 • сервірувальні візки для переміщення страв і посуду,
 • додаткові стільці, якщо обідній стіл розкладається.

Це традиційний комплект, який включають до планування кухні їдальні в приватному будинку. Всі предмети бажано купувати з однієї колекції або, як мінімум, у точній гармонії стилів.


Дизайн вітальні-їдальні в приватному будинку

В одному приміщенні можуть розташовуватися і обідня група, і зона відпочинку. Це називають “американським варіантом” – їдальня і вітальня знаходяться в одній дуже великій кімнаті (не менше 70-80 кв. м).

Як і у всіх інших кімнатах, до вибору стильових предметів слід підходити дуже уважно. Головну роль у створенні враження грає меблі. Саме вона створює атмосферу затишку, витонченості або парадності.

Якщо ви віддаєте перевагу перший варіант, зробіть вибір на користь англійського стилю кантрі. Тонкі вигини модерну і рококо підкреслять “жіночий” характер інтер’єру. А завдяки масивній меблів в дусі ампіру або класицизму вітальня-їдальня в будинку придбає сувору парадність.

Меблі формує основу стилю, але атмосферу створюють також і інші деталі.Колірна палітра та оздоблювальні матеріали

Кольори теплої гами – найоптимальніший варіант для інтер’єру їдальні-вітальні в будинку. Вони виглядають м’яко, піднімають настрій, сприяють спілкуванню і прекрасно поєднуються із стравами, поданими на стіл.

Насиченість відтінків можна варіювати за бажанням: від ванільно-жовтого і кремового до теракотового і приглушеного бордо.

Класичний варіант покриття для стін – шпалери з традиційним малюнком – квіти і смужка. Особливо елегантно виглядає повторення того ж малюнка на шторах, оббивці стільців і скатертини.

Венеціанська штукатурка виглядає більш парадно і найкраще підходить для їдалень не менше 40 кв. м з високими стелями і великими вікнами.
Освітлення

Незалежно від того, в який час ваша сім’я або гості найчастіше воліють збиратися в їдальні, тут завжди повинно бути багато світла, переважно різнопланового. Грамотний дизайн вітальні їдальні в заміському будинку об’єднує:

 • розкішну люстру над столом,
 • локальне освітлення в шафах,
 • настільні лампи в декоративній композиції або на кавовому столику,
 • а для тонких цінителів – витончену декоративну підсвітку, що імітує вечір при свічках.
Аксесуари

Кращі прикраси їдальні – це дзеркала, картини і майстерно підсвічені вітрини з розкішною посудом відомих марок або раритетними екземплярами.

Не менш ефектний варіант – вишукані вітражі в якості вставки на дверних полотнах, перегородках і фасадах шаф. Більш оригінальне рішення – ніші з підсвічуванням і ретельно підібраними композиціями в них.

І, звичайно, не забудьте про квіткових букетах: вони додадуть вишуканості, свіжості і чарівності кімнаті.


Кухня-їдальня-вітальня в приватному будинку

При достатній площі столову об’єднують не тільки з кухнею, але і з вітальні.

Функціонально це три різні зони, але в плані оформлення повинна простежуватися стильова спільність.

Способи створення гармонійного простору:

 • єдина колірна гамма,
 • загальні елементи декору,
 • загальна підлогове покриття.

Для однотонних стін краще підібрати різні кольори, але застосувати єдину фактурну обробку (деревом, каменем) або обклеїти поверхні шпалерами різних відтінків, але з однаковим малюнком.

Форми і кольору м’яких меблів кухні вітальні їдальні в будинку залежать від обраного стилю. Диванна група розташовується за принципом замкнутої композиції з орієнтацією на ТБ-зону або камін, завжди в центрі – журнальний або кавовий столик.

✽ ✽ ✽

Їдальня – універсальне приміщення: може існувати як самостійна кімната і бути повноцінною частиною кухні, вітальні або об’єднаного простору.

Будь це дизайн кухні-їдальні в приватних будинках або суміщення з зоною відпочинку, інтер’єр стає комфортним, якщо зберегти функціональне зонування і підкреслити цілісність декоративних прийомів.