При оформленні інтер’єру дизайнери нерідко роблять ставки на найнесподіваніші рішення, серед яких оформлення отвору дверей. Такий прийом тривалий час залишається актуальним і популярним. Незалежно від обраного стилю, дверні прорізи залишаються незамінними, тому їх правильне оформлення не тільки підкреслить стиль, але й внесе в нього родзинку.

Ще один плюс на користь доцільності оформлення отвору – це можливість його реалізувати в різних типах приміщень – у квартирах та приватних будинках будь-якої площі і планування, пентахаусах, мансардах, цокольних приміщеннях. Отвір можна оформити як з наявністю дверей, так і без них. Про це ми розповімо далі.

Зміст:

 • Необхідність влаштування дверних прорізів відкритого типу
 • Коли двері необхідні
 • Способи оформлення дверного отвору відкритого типу
  – штори або драпірування
  – жалюзі
  – обшивка деревом
  – ліпнина
  – сандриками
  – арка
 • Варіанти оформлення отвору з дверима
  – двері зі скла
  – купе
  – гармошка
  – з зображенням чи декупажем
  – з шкільної або магнітною дошкою
  – замасковані двері
  – двостулкові
 • ВисновокНеобхідність влаштування дверних прорізів відкритого типу

Оформлення отвору без дверей успішно реалізовується і в просторих особняках, і в квартирах з невеликою площею.

 • Таке рішення візуально об’єднує суміжні кімнати – кухню і їдальню, вітальню і зал, хол і вітальню.
 • У великих будинках воно підкреслить простір, а в маленьких квартирах – збільшить корисну площу.
 • У деяких будівлях несучі стіни можуть бути в найнесподіваніших місцях, іноді там, де стіну хочеться прибрати.
 • Обіграти таку проблему можна, зробивши просторий дверний проріз.
 • Відкритий отвір можна зробити нестандартної форми і ефектно оформити його, використовуючи найрізноманітніші оздоблювальні матеріали і навіть текстиль.

До недоліків такого рішення варто віднести можливість його реалізувати не у всіх приміщеннях. Наприклад, не варто робити відкритий проріз між кухнею та спальнею, так як в кімнату буде йти сторонній запах і випаровування. Отвір без дверей не дасть відчуття самоти, і не буде чітко розділяти простір.Коли двері необхідні?

Двері потрібні в приміщеннях, які передбачають усамітнення – спальня, дитяча кімната, робочий кабінет, гардеробна, кухня, ванна кімната. З психологічної точки зору, закриті двері, особливо в поєднанні з закритими шторами в затишній кімнаті, сприяють розслабленню, самоти й бажанням побути наодинці з самим собою.

Двері на кухню і в ванну кімнату будуть попереджати поширення і осідання вологи і випарів, що погано впливають на оздоблення в житлових приміщеннях.Способи оформлення дверного отвору відкритого типу

 • Штори або драпірування.

Таке рішення може служити оформленням отвору на лоджію з спальні. Підберіть дорогий і щільний текстиль, який буде закривати від сонячних променів, коли потрібно відпочити, і ефектно мерехтіти при сонячному і штучному освітленні.

Оформлення отвору дверей шторами може бути не тільки з текстилю, але і з намистин, бісеру і скляних камінчиків. Це хороше рішення для зонування кухні і їдальні, вітальні та передпокою. • Жалюзі.

Вертикальні жалюзі можна вибрати такі ж, як і на вікнах. Так як існує широкий вибір кольорів різної насиченості, проблем з підбором не буде.


 • Обшивка деревом або ГКЛ.

Це хороше рішення, щоб виділити конструкцію, зробити окантовку. Гіпсокартон, завдяки хорошій адгезії, можна покрити будь-яким облицювальна матеріалом, але з нього проблематично зробити декор складних форм. Для таких цілей більше підійде дерево, так як дозволяє створити складні форми декорування – рослинний візерунок, геометричні форми, фігури тварин і т. д.

 • Ліпнина.

Оформлення прорізів ліпниною зробить приміщення витонченим. Ліпнину необов’язково залишати білої. Її покривають патиною, сріблом та позолотою.

Таким способом можна створити неймовірні візерунки і форми в таких стилях як готика, бароко, рококо, класика, ренесанс. • Сандриками.

Під назвою мається на увазі декоративна панель, яка виступає над отвором. Він може включати в себе декор – колони, ліплення, різьблення по дереву і т. д.
 • Арка.

Один з найпопулярніших видів прорізів. Оформлення арками дверного отвору зробить занадто велику кімнату затишніше, а маленьку – просторіше.

Арки бувають класичними, стрілчастими або асиметричними. Найчастіше класичні арки зустрічаються в східних інтер’єрах. Іноді їх залишають без декору або ж зону усередині арки можна виділити іншим кольором.

Якщо є бажання зробити декор, можна використовувати декоративний цегла, дерево або ж реалізувати оформлення отвору декоративним каменем


Варіанти оформлення отвору з дверима

 • Двері з скла.

Такий варіант застосовується, коли не потрібна зорова ізоляція, але треба відгородитися від сторонніх запахів і шуму. Скло може бути прозорим, матовим, з красивою фактурою і декором. Коли воно не просто прозоре, знижується ризик травм.

 • Купе.

В залежності від обраних матеріалів і декорування дверей-купе можна підібрати під різні стилі інтер’єрів. Наприклад, амбарний тип з грубуватою деревиною впишеться в рустик, кантрі та аналогічні напрямки. Легка двері-купе з гладкою деревини без декору підійде стилю лофт або мінімалізм.

 • Гармошка.

Вона доречна в невеликих квартирах, так як компактно складається. Нерідко сучасні рішення передбачають поєднання фрагментів з деревини та скла.

 • Зображення або декупаж.

На двері можна нанести шпалери з 3D ефектом. Наприклад, на кухні це може бути мальовничий провансальський пейзаж, в дитячій кімнаті – сюжет з казки, у вітальні – вид на європейське місто. Тільки уявіть, ви кожен день будете відкривати вікно (в нашому випадку двері) в Європу. Оформлення дверного отвору шпалерами можна підібрати під різні стилі, завдяки широкому вибору сюжетів, забарвлень і фактур.
Не менш ефектно буде виглядати декупаж, особливо з опуклим декором, покритим для надійності лаком. Це можуть бути стебла і пелюстки запашних квітів, пурхають метелики і летять птахи.


 • Шкільна або магнітна дошка.

Таке рішення іноді використовують в кухні і дитячій кімнаті. В кухні на покритті двері можна залишати записки і рецепти, прикріпивши їх невеликими магнітами. У дитячій кімнаті на дошці можна малювати, прикріплювати кольорові магніти з написів і цифр. • Замаскований вхід в іншу кімнату.

Ми часто спостерігаємо таке рішення у фільмах, коли звичайна книжкова полиця служить ще й дверима в інше приміщення. Наприклад, у фільмі «Прибульці» з Жаном Рено, у замку замаскованими дверима в інші приміщення служив великий камін.


Рішення з книжковою полицею не тільки незвичайне, але і практичне, так як дозволяє вигідно використовувати простір.
 • Двостулкові двері.

Найчастіше вони ведуть до зали. Їх можна зробити як з прямим, так і з аркообразным склепінням. Ефектно будуть на них виглядати плавні дерев’яні лінії на манер гілок дерев у поєднанні з вітражами.

Висновок

Оформлення дверних прорізів у квартирі або приватному будинку не менш важливий процес, ніж оздоблення, декорування і розстановка меблів. Часто дверей не приділяють належної уваги, хоча вони можуть бути ефектно обіграні і навіть зроблені ексклюзивно.

✽ ✽ ✽

Якщо ви не хочете втрачати цей нюанс, скористайтеся допомогою дизайнерів з компанії ТопДом. Ми подмерем і реалізуємо оформлення прорізів, ідеально підходить під інтер’єр. Досвідчений дизайнер завжди зможе створити дверний отвір, оформлення якого буде ефектно гармоніювати з усім житлом.

Обов’язково подивіться фотогалерею з більш ніж 4 000 фото різних інтер’єрів, щоб надихнутися і вибрати для себе оптимальний варіант!