Більшість людей вважає, що найбільш комфортними відтінками дизайну інтер’єру є бежевий, білий і сірий – тобто нейтральні відтінки, які супроводжувалися певними акцентами. Як правило, таку думку поширюється на всі зони будинку, в тому числі і на їдальню.

Іноді столова може бути оформлена в яскравих кольорах – жовтому або червоному. Але практично ні в кого не виникає думки використовувати чорний колір в їдальні.

Багато хто подумає, що чорний і їдальня просто не сумісні: чорний і вбиває життєрадісний настрій, і зводить нанівець привабливість будинку.

Але ми постараємося розвінчати цей міф і пропонуємо поглянути на кілька чудових чорних інтер’єрів їдалень.

Чорний додає вишуканість, шик і елегантність простору і може бути застосовний різними способами, щоб відповідати темі, стилем і розміром вашої їдальні.

Використання чорного кольору в їдальні не означає створення темного і похмурого приміщення глибокого Середньовіччя. Якщо правильно застосовувати чорний, їдальня буде виглядати модно і стильно.

Ось кілька способів створення красивої їдальні в чорних відтінках:

1. Чорний фон

Звичайно, чорний фон в їдальні підійде далеко не всім. Ви повинні бути дуже щасливі, щоб відчувати себе комфортно в такій кімнаті. Добре подумайте, перш ніж фарбувати стіни їдальні в чорний колір.

Можливо, вам підійде варіант використання шпалер у відтінках, близьких до чорного. Шпалери не тільки додадуть текстуру простору, але і розбавлять візуальну монотонність.

Необов’язково покривати всі стіни чорним кольором. Частина простору стіни можна оформити в інших, більш світлих відтінках.

2. Чорна стеля

Це просто чудово, що багато власників будинків і квартир в наші дні вже не вважають, що стеля може бути тільки білим. Якщо ви хочете створити по-справжньому візуально приваблива простір, то оформіть стіни їдальні в світлих тонах, а стеля в чорному кольорі.

Чорний, як правило, добре працює в просторих їдальнях, що мають високий стелю. Можна застосувати такий підхід в маленькій кімнаті – це створить зручну та м’яку атмосферу. Переконайтеся, що добре освітлене приміщення, щоб уникнути непотрібних візуальних перешкод.

3. Чорні підлоги

Ще відносно недавно ідея пофарбувати підлоги в чорний колір викликала би жах. Але в останні роки дизайнери вільно використовують не просто темні, а саме чорні підлоги в оформленні житлових приміщень.

Це сучасно, модно і створює відмінний візуальний контраст. Більш того, чорна підлога виглядає і сприймається набагато менш ризиковано, ніж абсолютно чорні стіни або стелю. А в поєднанні з меблями і аксесуарами кімната з чорною підлогою буде виглядати дуже стильно.

4. Чорна меблі для їдальні

Їдальня – прекрасне місце, де варто спробувати вводити той колір, з яким раніше вам не доводилося мати справу. А у випадку з чорним є маса цікавих варіантів, до яких, безумовно, відноситься і використання меблів чорного кольору.

Це може бути чорний обідній стіл, або тільки чорні стільці, або повністю чорна обідня група. Чорна меблі для їдальні відмінно виглядає як матовим, так і глянсовим покриттям. Крім чорної меблів доречно буде розставити по кімнаті ще якісь чорні аксесуари.

5. М’яке чари килимів та штор

Найбільш просто, відносно дешево і без радикальних змін привнести чорний в їдальню допоможуть килими і фіранки.

Не варто недооцінювати візуальне вплив чорного килима і штор. Ніщо не може так елегантно і без зайвої суєти підкреслити межі їдальні, яка становить відкритий простір з вітальні, як чорний килим, покладений в обідній зоні.

Сукупне використання чорних килимів, штор та аксесуарів, особливо в контрасті з білим кольором, легко допоможе створити класичну чорно-білу їдальню.

6. Без правильного освітлення нікуди

Будь-яка кімната з переважанням чорних тонів, буде виглядати екстравагантно, особливо, якщо дотримується правильне поєднання штучного і природного освітлення.

Ну, і не можна недооцінювати роль самих світильників. Чорна люстра, лампу або світильник в їдальні додадуть не тільки світу, але і будуть виконувати роль стильних аксесуарів, фокусуючих увагу на обідній зоні.

*****

Чорний – ваш улюблений колір, і ви хочете застосувати його в оформленні вашого будинку? Співробітники компанії “Топдом” підберуть можливі цікаві варіанти дизайну їдальні або інших кімнат у чорному кольорі, підкресливши їх індивідуальний стиль і елегантність.