Бірюзовий колір має широкий спектр тонів, починаючи від зеленого з блакитним відтінком, і закінчуючи блакитним з легкою домішкою зелені.

У будь-якому випадку бірюзовий колір викликає асоціації з розслаблюючим відпочинком на природі, під ясним небом біля моря. Ця особливість робить бірюзовий колір заспокійливим і расслабляющим, тому відмінно підходить для спальні.

Тим не менш, зустріти його в інтер’єрі можна не часто, так як люди можуть підібрати до нього відповідне колірне поєднання або побоюються зробити спальню надто “холодної”.

Уникнути небажаних ефектів і красиво оформити інтер’єр спальні, використовуючи бірюзовий колір, допоможе знання деяких тонкощів.

Чим яскравіше – тим менше

Чим яскравіше відтінок бірюзового кольору хочеться використовувати в інтер’єрі, тим меншу площу потрібно йому відвести, щоб обстановка не виглядала “кричущим”. Ніжно-бірюзовий, ближче до салатового кольору, цілком підійде в якості основного кольору дизайну інтер’єру. Другим і третім кольором можна вибрати коричневий, бежевий, білий.

В якості основного або другого кольору дуже хороший приглушений, темний відтінок рожевого. Він привносить в інтер’єр будинку відчуття затишку і грунтовності, але без “тяжкості” і похмурості, які часто виникають, якщо використано занадто багато чорного, темно-коричневого або інших темних кольорів.

Яскравий бірюзовий виглядає особливо виграшно, будучи другим або третім кольором в інтер’єрі. Красиво, коли в бірюзовому кольорі оформлена стіна або її частина, і який-небудь предмет меблів або килим. Посилити ефект можна яскравим, бірюзовим ж текстилем.

Бірюзові акценти

Бірюзовий колір – один з кращих в якості його використання для акцентів, причому це відноситься як соковитого відтінку, який не зовсім підходить для використання на великій площі, так і ніжним, приглушених тонів. Найчастіше саме неяскравий, легкий бірюзовий акцент здатний буквально перетворити спальню і створити в ній особливу атмосферу.

Насичений бірюзовий при використанні його в якості акценту має цікаву особливість – він такий же ефектний, як помаранчевий і такий же приємний оку, як яскраво-зелений, але при цьому виглядає, найчастіше, більш вишукано і благородно.

Поєднання бірюзового з іншими квітами

Крім універсальних коричневих тонів і білого кольору, бірюзовий добре поєднується з будь-якими квітами з зеленою або синьою колірної гами, так як є, по суті, змішанням зеленого і синього або блакитного кольорів.

Атмосфери загадковості, спокою і розслабленості в спальні допоможе досягти поєднання бірюзового кольору з ліловим.

Ефектно доповнюють світлу бірюзову меблі і текстиль яскравих і насичених темні тони – червоний, темно-зелений, чорний. Одне з найбільш вишуканих і гарних кольорових поєднань, чудово підходять для спальні – бірюзовий з благородним сірим кольором.

Поєднання блакитного і жовтого кольорів в дитячій спальні – не нудне, але і не надто яскраве, підходяще для кімнати хлопчика і дівчинки.

Бірюзовий колір у спальні сучасного стилю

Може здатися, що бірюзовий колір підходить тільки для класичних інтер’єрів та інтер’єрів в середземноморському стилі. Безумовно, тут він виглядає відмінно, але виграють від використання бірюзового кольору і суворі сучасні інтер’єри.

Бірюзовий гарний і як акцент в мінімалістській спальні неяскравої колірної гами, і як один з основних кольорів в лофті. Його м’якість чудово врівноважує деяку грубість цього стилю.

Бірюзовий колір у висвітленні спальні

Важлива особливість бірюзового кольору – здатність сильно змінюватися в залежності від освітлення. В холодному світлі він виглядає блакитним, а в жовтому електричному світлі може виглядати салатовим. Щоб не було колірного спотворення, краще всього використовувати в спальні білий, помірно тепле світло.

Відмінний варіант – бірюзовий колір у якості підсвічування. Важливо лише, щоб вона не світила знаходилася в безпосередній близькості від ліжка, інакше колір обличчя буде здаватися нездоровим. Бірюзова ж підсвічування стелі або стін дасть відчуття умиротворення і спокою.