Акваріум в інтер’єрі вітальні завжди привертає увагу господарів і гостей краще будь-якого декору. Але крім естетичних якостей і заспокійливого ефекту від спостереження за морським життям, акваріум зволожує повітря, також акваріум може служити як ефектна перегородка в інтер’єрі відкритого планування.

Зміст

 • Конструкція акваріума
 • Розміщення акваріума в будинку
 • Види акваріумів
 • Найбільш прості у догляді
 • Корисні поради – правила розміщення

Привезти, встановити і налаштувати акваріум поодинці складно, найчастіше детальним підбором матеріалів і конструкцій займаються дизайнери і фахівці спеціалізованих компаній. Ми зібрали для вас добірку рішень і важливих відомостей, завдяки яким ви будете чітко уявляти, як вписати акваріум в інтер’єр і чітко висловити професіоналам свої побажання.


Щоб правильно розмістити акваріум в інтер’єрі будинку, потрібно врахувати загальне планування і розташування кімнат відносно один одного. На жаль, дизайнери не завжди знайомі з технічними тонкощами, тому можуть розмістити акваріум не в самому відповідному місці. Володіючи загальними знаннями, ви легко направите фантазію дизайнера в потрібне русло.

Конструкції акваріумів – ефектна деталь інтер’єру

На відміну від нерепрезентабельних прямокутних варіантів, сучасні види акваріумів в інтер’єрі – це щось абсолютно дивовижне:

 • окремо стоять підлогові, порожніми вони легко переносяться з місця на місце, нерідко зустрічаються кутові моделі, які займають менше місця, це найдорожчі варіанти з усіх подібних за розміром конструкцій;
 • круглий акваріум в інтер’єрі може бути малих розмірів, як декор, або розташовуватися на підлозі на масивної круглій тумбі у висоту до стелі;
 • вбудований в меблі акваріум все частіше зустрічається в магазинах: журнальні столики, шафи-стінки, барні стійки стають цікавішими за рахунок підсвічування і насиченого життя акваріумних мешканців;
 • акваріум-колона це декоративний стовп води, який підтримує стелю, але технічно не є опорою; найчастіше встановлюється на кордоні зон однієї кімнати в проході;
 • акваріум-картина – плоский невелика модель з мінімальним обсягом (50-70 л), для новачків рекомендують заселяти їх тільки невибагливими рибами, оскільки за таким акваріумом доглядати досить непросто;
 • вбудовані в стіну акваріуми – один з улюблених дизайнерських прийомів; акваріум споруджують в нішах і спеціально побудованих конструкціях, часто на межі двох кімнат або в якості перегородки.


Розміщення акваріума в будинку

Акваріум в інтер’єрі вітальні розміщується у вигляді окремої конструкції, як огорожу між зонами кухні-вітальні, в якості прикраси на стіну (акваріум-картина). Щоб вода не цвіла під палючим сонцем, рекомендується розташовувати акваріум подалі від вікон, допустимо розміщення в темних кутках кімнати.

На кухні

Акваріум в інтер’єрі кухні встановлюють в нішах, як картину на стіні або дверцятах холодильника, вбудовують в барну стійку або шафа. Найчастіше, кухня має маленьку корисну площу, тому виправданий прийом — вписати в стіни або меблі. З-за необхідності провітрювати кухню, рекомендуємо вибирати невеликий акваріум, який швидко нагріється після провітрювання.

У спальні

Акваріум у спальні не завжди виправданий, оскільки підвищує вологість кімнати. Якщо у вітальні з-за великої площі вологість неосяжна, як і на кухні з діючою витяжкою, мікроклімат спальні може стати екваторіальним. Крім того, акваріум потрібно виділяти і фільтрувати воду, що додасть світла та шуму в зону тихого відпочинку. Найоптимальнішим варіантом в спальні буде сухою акваріум.


Види акваріумів

За складом води і походженням мешканців акваріуми діляться на прісноводні і морські. Останні вимагають більш складного обладнання, тому дорожче. Перш ніж замовляти акваріум, потрібно визначитися, що приваблює вас найбільше і вирішити, яких риб ви хотіли б там бачити, якщо взагалі риби для вас принципові.

Биотипные акваріуми

Це аналог екзотики в інтер’єрі. Імітують підводні ландшафти різного типу – озеро, струмок, океан. Вапнякові гроти африканських озер – з рибами яскравого забарвлення і тропічні морські глибини з кораловими рифами і темними тонами глибоководних мешканців – найефектніші та популярні композиції.

Видові акваріуми

Як правило, наповнені рибами одного виду і декоративними елементами пейзажу з каменів, коралів і керамічної імітацій уламків кораблів. Серед каменів найбільш ефектні шматочки натурального мармуру, граніту, кварцу. З риб для видових акваріумів вибирають досить великих і незвичайних представників, наприклад, хижих екзотів.

Змішані види акваріумів

Найпоширеніші. У них в рівній пропорції і водорості і риби і трохи декору. Такі акваріуми, на відміну від двох попередніх, не надто вражають уяву, але заспокоюють нерви нітрохи не гірше. Це самий підходящий варіант акваріума в класичному інтер’єрі.
Найбільш прості у догляді

Якщо ви не зможете приділяти увагу догляду за акваріумом, можна вибрати один з двох варіантів: найняти професійну сервісну компанію або вибрати акваріум до 600 л, простої форми, з прісною водою і невибагливими рибами середніх розмірів. До речі, замість риб можна наповнити акваріум крабами, це входить в моду. Але якщо ви бажаєте чогось більш оригінального, зверніть увагу на наступні варіанти.

Акваріуми з рослинами, але без риб

У цьому варіанті ширше можливості з різноманітною підсвічуванню, а одна з оригінальних деталей – локальне “бурління” і більш інтенсивний рух води на певних ділянках. Забезпечується це спеціальною системою підігріву окремих частин акваріума.

Замкнуті аквасистемы

Герметично запаяні судини з водою і поміщеними всередину водоростями і, наприклад, гавайськими креветками. Судини обмінюються один з одним киснем і вуглекислим газом, тому вам залишається тільки милуватися ефектним пейзажем, акваріум не вимагає догляду. Термін життя аквасистемы приблизно 10-12 років. Постачають їх, як правило, в циліндрах, кулях або бутлях.

Сухий акваріум в інтер’єрі

Декоративна композиція в скляній посудині з піском, галькою, коралами, морськими зірками, черепашками, штучними рослинами. Сухі акваріуми невибагливі в обслуговуванні і мають меншу вагу.
Корисні поради – як розмістити акваріум в інтер’єрі

 • Акваріуми можна розміщувати навпроти вікна, під яскравим сонячним світлом вода почне цвісти, крім того, акваріуми не люблять протягів;
 • Вага акваріумів визначається не стільки їх обсягом, скільки заввишки, у вузьких високих моделях тиск води набагато перевищує те, що властиво традиційним широким екземплярів, тому обов’язково необхідно додаткове посилення підлоги (зазвичай, під стяжкою) або за допомогою більш широкого підстави (яке потім можна замаскувати декором);
 • Робота обладнання може бути досить гучною, тому має сенс перевірити його заздалегідь, а для спальні більше підійдуть компактні моделі або ті, в яких відсутні риби;
 • Великі акваріуми не завжди можна пронести по сходах або підняти в ліфті, в цьому випадку є 2 альтернативи – внесок через вікна (підйомним краном) або складання на місці (цей процес вимагає особливих умов і достатньо часу на склейку і сушку, його рекомендується здійснювати до вселення в квартиру);
 • Якщо ви ніколи не мали справи з акваріумом і не плануєте витрачатися на сервісну компанію, вибирайте середній обсяг – 150-200 л, за більш дрібними доглядати складніше, а великі обов’язково зажадають участі фахівців;
 • Вписувати акваріум в інтер’єр необхідно до ремонту, враховуючи його розміри (з обладнанням), необхідні умови і підводку води, каналізації (не далі 10-15 м), якщо акваріум не є початково герметичною системою.

✽ ✽ ✽

Сподіваємося, ця стаття відповіла на найголовніші питання, які могли цікавити як майбутнього власника персонального підводного світу. Наші фахівці підберуть унікальний дизайн акваріума, який не залишить байдужими вас і ваших гостей! Вдалого вибору та приємних емоцій!